Menu
StudentMag
Studentský život

Známe 6 předsevzetí, která si studenti dávají do nového semestru

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

18. 2. 2014

Začátek nového semestru provází kromě stresujícího sestavování rozvrhu i sestavování studijních předsevzetí. Určitě si nějaká také dáváte. Tentokrát budete pilnější, snaživější a úspěšnější. Vybrali jsme šest klasik, jež se mezi studentskými předsevzetími objevují nejčastěji.

1. Budu se učit průběžně

Průběžné učení je mezi studentskými předsevzetími zřejmě nejběžnější. Vždyť nám to učitelé vtloukali do hlav už na základní škole: kdo se bude učit průběžně, má zpola vyhráno! V praxi to však není tak snadné, jak se zdá, že?

2. Budu si psát poznámky

Nebudu mít jeden společný sešit na všechno, kam si naškrábu jednu větu za přednášku, budu psát krasopisem, nadpisy si budu vždy zvýrazňovat zeleně, jména červeně a termíny žlutě, ať v tom mám pořádek.

Jak dlouho podobné předsevzetí vydržíte plnit? Půl hodiny? Škoda. Úhledné poznámky by totiž mohly být skvělým předpokladem pro plnění dalších studentských předsevzetí. Ať už průběžného učení nebo třeba nezapínání Facebooku. Snaha o estetickou dokonalost vašich poznámek vás totiž o nudných hodinách úžasně zabaví.

3. Nebudu o přednáškách na FB

Nebo na Twitteru. Nebo Instagramu. To je jedno. Ať už jde o jakoukoli sociální síť, většina z nás si slibuje, že od teď už se na ni o přednáškách prostě přihlašovat nebude. K čemu vám je, že si o hodině prohlížíte fotky na Instagramu od vašich spolužáků, kteří sedí o tři místa před vámi? K ničemu, ale stejně…

4. Udělám si čas na brigádu

Jistě, v tomto semestru totiž z ničeho nic přemůžete svou nechuť ke smažení hranolek a odhodláte se najít si brigádu, která vám sežere všechen zbývající volný čas. To tak. Někteří z nás si dají nádherné předsevzetí, že si najdou brigádu ve svém oboru. V tom případě přejeme hodně štěstí, protože nic jiného potřebovat nebudete.

5. Dám si každé ráno záležet na tom, jak vypadám

Děvčata, myslíte si, že tentokrát už přemůžete lenost a dokážete vstát dřív, abyste si vybraly ten nejlepší outfit a stihly na sebe naplácat perfektní make-up? Nedělejte si iluze. Pokud pro vás už v minulých měsících byla čtvrt hodina spánku navíc cennější než krása, nebude tomu jinak ani v budoucnu.

6. Pauzy mezi přednáškami využiji smysluplněji

Hned v prvním týdnu si z knihovny vypůjčíte spoustu odborné literatury a v pauzách mezi hodinami ji začnete studovat. Že to nezní zas tak utopicky? A počítáte se všemi vnějšími faktory, jako jsou spolužáci, jejichž zážitky z víkendu chcete znát mnohem spíše než další z tisíců definic nutně potřebných ke studiu?

Jaká předsevzetí si dáváte vy? A na kolik procent si tipnete, že je doopravdy splníte?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 6 předsevzetí, která si studenti dávají do nového semestru