Menu
StudentMag
Studentský život

Známe 3 předsevzetí, která si studenti dávají, ale nikdy je nedodrží

Lukáš Houdek

Lukáš Houdek

19. 12. 2014

Studentský život je plný zvratů a neočekávaných událostí. Když už se někdo rozhodne něco udělat, zase se vynořuje tisícero výmluv, proč by to mělo jít jinak. Co si studenti nejčastěji slibují do nového roku?

1. Budu se učit v průběhu semestru

Ach ano. Zkouškové období je stresující a náročné. Ještě aby ne, když za jeden kalendářní měsíc musí být podán větší výkon než za celý předchozí půlrok. „Co s tím?“ ptáme se sami sebe každý rok.

Jako vhodné řešení se jeví naplánovat si harmonogram učení i přes následující semestr. Vždyť pak budeme mít o zkouškovém volno! Jenže v září je moc brzo, v říjnu musíme poznat nové tváře, listopad je sychravý a v prosinci přicházejí Vánoce.

2. Už nebudu pít

Možná to trochu souvisí se snahou se více učit. Kdo by se také mohl věnovat škole, když celé dopoledne věnuje dospávání a odpoledne vzpamatovávání se z kocoviny.

Sice si pokaždé říkáme, jak hrozně nám je a že jsme se mohli raději učit, nicméně nejsme v této situaci naposledy. Nejdéle následující středu zazvoní známí na náš zvonek a my opět vyrážíme do víru velkoměsta.

3. Facebook nebude ovládat můj život…

… já ovládnu jeho. Skutečně? Ano, možná prvních pár dnů. Jenomže pocit, že by nám mohlo něco uniknout, je velice silný. Co když se koná akce, o které nevíme? Co když spolu začali ti dva chodit a ke mně se to nedostane? Dál snad raději ani nemá význam pokračovat.

Sice občas sdílíme status skupiny typu Facebook je zlo nebo Hnutí za zrušení Facebooku, ale co je to platné, když jsme tím opět promarnili celé hodiny?

Ne ale teď vážně – příští rok to už opravdu uděláme jinak.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 3 předsevzetí, která si studenti dávají, ale nikdy je nedodrží