Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Známe 10 nejméně stresujících povolání roku 2013. Vede profesor na VŠ

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

12. 2. 2013

Přemýšlíte, kam se v profesním životě upíchnout? Americký server CareerCast zveřejnil seznam nejméně stresujících zaměstnání roku 2013. V čele figuruje vysokoškolský profesor, umístil se ale i kadeřník či dietolog.

Na rozdíl od učitelů základních a středních škol je u vysokoškolských profesorů menší pravděpodobnost, že jejich hodiny studenti navštěvují nedobrovolně. Odpadává tedy stres spojený s řešením kázeňských přestupků a vyrušováním v hodinách.

Druhé místo žebříčku obsadil krejčí. Ten se sice musí brát v potaz nejmenší detaily, na druhou stranu ale pracuje v klidném prostředí a každý den naplno využívá svou kreativitu.

  1. Profesor na VŠ
  2. Krejčí
  3. Zdravotnický asistent
  4. Klenotník
  5. Laboratorní pracovník
  6. Audiolog
  7. Dietolog
  8. Kadeřník
  9. Knihovník
  10. Frézař / soustružník

Psychická i fyzická zátěž, pracovní prostředí, perspektiva zaměstnání a plat… Podle těchto parametrů byl žebříček vytvořen.

Nejen proto je pozice frézaře na desáté příčce překvapivá. Podle CareerCastu ale jde o nejžádanější odvětví v americkém průmyslu. Zaměstnanec má totiž možnost si pracovní dobu stanovit sám a jeho práce, narozdíl od jiných manuálně orientovaných, není nebezpečná.

Oslovilo vás některé z těchto deseti zaměstnání, nebo po ukončení školy budou vaše kroky směřovat jiným směrem?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 10 nejméně stresujících povolání roku 2013. Vede profesor na VŠ