Menu
StudentMag
Studentský život

Známe 10 aktivit, které studenti dělají místo učení. Často vůbec nic

Redakce

Redakce

13. 6. 2013

K čemu mi bude, když budu umět rozkládat mnohočleny nebo vědět, jak šly chronologicky po sobě jednotlivé umělecké slohy, když právě teď potřebuju dohrát poslední level?!

Jen málo z nás by se dobrovolně vrhlo do učení a jen horko těžko odolávalo pokušení počítačových her nebo hromadnému setkání se svými přáteli. Vybrali jsme pro vás 10 nejčastějších aktivit, které studenti dělají místo učení. Třeba se u některých aktivit poznáte.

Během školy

Facebook

Zná to téměř každý. Každou sekundu se na těchto stránkách šustne něco nového a vy u toho nesmíte chybět. Nejčastěji uživatelé chatují s přáteli, lajkují, sdílejí statusy či fotky. V těsném závěsu nejpoužívanějších komunikačních prostředků je i Skype nebo v poslední době Google+.

Hraní her

V dnešní době jsou nejvíce hrány Pou, World of Warcraft, Counter Strike, Angry Birds, Kameny i piškvorky. Kterou z nich paříte vy?

Debata se spolužáky

Mnozí z nás mají zapotřebí probrat, co nového se včera odehrálo, koho zajímavého jste ráno potkali v autobuse, jaké cool oblečení jste včera zahlídli ve výloze, popřípadě jakým nehorázným způsobem vás naštvali rodiče.

Poslouchání hudby

Dle serveru YouTube patří mezi nejvíce přehrávané zahraniční interprety PSY, James Arthur, One Direction nebo Mackelmore.

Spánek

Vstávání v nelidskou hodinu může mít negativní dopad na psychiku studenta. Kvůli tomu se z něj později stává vyčerpaný, nervní tvor s věčně klížícími se víčky. Není divu. Energie, kterou načerpáte během odpoledního spánku, se většinou na večer vykompenzuje při jiných aktivitách (viz hraní her nebo koukání na televizi).

Po škole

Počítač

Netřeba nic dodávat. Dle průzkumu jsou nejnavštěvovanějšími stránkami Facebook, vyhledávač Google a Seznam, stránky s herní tématikou a online zbožím (Heureka.cz a podobně).

Přátelé

Není nad to, když se můžete sejít s bandou přátel a hodit řeč.  Je pátek, škola odzvoní konec poslední hodiny a hurá vstříc dobrodružstvím. Teď jde jen o to sebrat pár kamarádů a vybrat tu správnou akci. Diskotéka, koncert, bar anebo pizza či fajn film?

Hobby

Jednou z nejčastějších volnočasových aktivit je překvapivě i sport. Nejčastěji volí mládež týmové hry (fotbal, volejbal), tanec nebo návštěvy Fitcentra či plaveckého bazénu, dále i kurzy hudební výchovy, nebo starou dobrou klasiku – (cyklo)turistiku.

Práce

V dnešní době není (téměř) nic zadarmo. Notebook či nový telefon vám z nebe sám od sebe nespadne.

Nic

Ano, i taková to činnost se může v našem harmonogramu najít. Jak říká jedno přísloví –  kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Poznali jste se u některých aktivitách? Že ne? Sdělte nám do komentářů, kterou činnost volíte místo učení!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 10 aktivit, které studenti dělají místo učení. Často vůbec nic