Menu
StudentMag
Studentský život

Život na 20 m2 aneb Jak si zařídit studentský pokoj

Pro většinu studentů je mnohdy jedinou cestou pro život ve větším městě spolubydlení. Jenže, jak si na pár metrech čtverečních vytvořit prostor pro spánek, studium, práci i zábavu? Inspirujte se praktickými tipy jak pro spolubydlení, tak miniaturní garsonky.

Říká se, že v jednoduchosti je krása a tohle pořekadlo platí při zařizování studentského pokoje dvojnásob. Na pár metrech čtverečních je totiž obzvlášť důležité oprostit od zbytečností, které vám zahlcují místo v pokoji.

Využijte každý centimetr

Buďte nápadití a využijte každé volné místo pro ukládání vašich studentských nezbytností. Rohové police najdou využití v každém prázdném koutu a pokud má váš pokoj vysoké stropy, na stěny přitlučte nejen obrazy, ale také poličky. Můžete na ně uskladnit knihy, úložné boxy se sezónním oblečením i pokojové rostliny. Police navíc v pokoji působí daleko vzdušnějším dojmem než knihovna nebo skříně. Dveře pak zase můžete využít na zavěšení kabelek, pásků nebo šperků. Pokud bojujete s nedostatkem prostoru, rozhodně volte rozkládací sedačku s úložným prostorem.

Tip: Úložné boxy vybírejte vždy takové, které mají pěkný vzor a dají se skládat na sebe.

Variabilní kousky mají zelenou

Abyste i z toho nejmenšího prostoru dokázali vytěžit maximum, zařiďte ho nábytkem s flexibilním využitím. Třeba taková variabilní podnožka může mít hned tři využití – do jejích útrob schováte deky nebo časopisy, ale zároveň ji můžete využít jako malý konferenční stolek a s měkkým podsedákem zase jako taburet.

Tipy, jak si vybavit pokoj levně a ekologicky

Ať už se stěhujete od rodičů, nebo z kolejí do prvního podnájmu se spolužáky, domov jde hravě zařídit i za pár korun. Stačí jen vědět, kde hledat. Třeba na Facebooku najdete desítky takzvaných „swapujících“ skupin, kde s trochou štěstí najdete skvělé kousky za hubičku – postelí počínaje a stylovými lampami konče. Princip nákupu v těchto skupinách je prostý. Jednoduše vyměníte něco za něco. Recyklované kousky jsou navíc osobité a stejně tak pokoje s nimi zařízené.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Život na 20 m2 aneb Jak si zařídit studentský pokoj