Menu
StudentMag
Studentský život

Zaplatím vám školné výměnou za sex, nabízel vysokoškolačkám Brit

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

16. 12. 2012

Řešení finančních potíží souvisejících se studiem nabízel britským studentkám web SponsorAScholar.co.uk. Stačilo ukojit sexuální tužby bohatých sponzorů.

Webová stránka slibovala, že studentkám po vstupním pohovoru a „praktické zkoušce“ zajistí sponzora, který jim za sex bude platit až 15 tisíc liber (zhruba 470 tisíc korun) ročně. Požadovala dívky ve věku od 17 do 24 let ochotné podstupovat to, co popisovala jako „diskrétní dobrodružství“ s bohatými podnikateli.

Praktická zkouška měla rozhodnout o získání sponzora

Studentka, která si přála zůstat v anonymitě, sdělila už dříve stanici Channel 4 News, že si prošla „praktickou zkouškou“, která měla rozhodnout, zda získá vlastního sponzora. Později jí ale bylo řečeno, že její žádost byla zamítnuta. Přihlásit se prý může znovu za dva měsíce.

Reportérka britského deníku The Independent, vydávající se za vysokoškolačku, si skrze SponsorAScholar.co.uk domluvila schůzku s „daňovým poradcem“. Byla vyzvána, aby mu v nedalekém bytě předvedla, kolik intimity je ochotna budoucím sponzorům nabídnout. Celé interview tajně natáčela.

Použití ochrany nechal sponzor na studentkách

Údajně nechal jen na ní, zda bude chtít použít ochranu nebo ne. Po desetiminutovém rozhovoru reportérka prohlásila, že si musí nabídku rozmyslet, a odešla.

Po tomto tahu ze strany The Independent policie zatkla muže prohlašujícího se za daňového poradce. Mark Lancaster (39) byl zadržen v britském městě Milton Keynes. Od té doby byl provoz webu ukončen.

Incident vedl v Británii k obavám, že kvůli zvyšování školného by se mladí lidé mohli častěji uchylovat k prostituci. Ta by totiž byla snadným způsobem, jak pokrýt studentské dluhy. Alespoň podle výše zmíněného webu už sexuální sponzorství využilo 1.400 mladých lidí. Zdá se ale, že stránka byla jen zástěrkou pro Marka Lancestera. Ten podle dostupných informací ženy zneužíval bez slibované finanční odměny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaplatím vám školné výměnou za sex, nabízel vysokoškolačkám Brit