Menu
StudentMag
Studentský život

Základní přípravky na mytí vlasů a jejich typy

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 12. 2019

Základním pravidlem péče o vlasy je jejich včasné mytí čistícím prostředek – šamponem. Ten pomáhá snadno rozčesat zacuchané vlasy, dodá jim lesk, aroma a posílí je. Kvalita mycího prostředků má velký vliv na vzhled a zdraví vlasů.

Šampony na vlasy se vyrábějí na bázi směsi vody s povrchově aktivními látky (PAL) a s přídavkem různých komponentů: konzervantů, aromatizátorů, olejů, bylin, vitamínů a dalších. Nyní se vyrábí řada šamponů pro různé typy vlasů.

Typy šamponů na vlasy

Typy šamponů na vlasy

V závislosti na typu vlasů existují tyto druhy šamponu:

Pro normální vlasy

Nejširší kategorií šamponů jsou šampony pro normální vlasy, protože jsou doporučovány pro lidé se zdravými vlasy. V této kategorii jsou všechny neutrální, s vyváženou kyselostí a technické salonní šampony. Kvalitní šampony v této řadě nemají zásadité pH, obsahují minimální množství pečujících složek a standardní množství mycích složek. Hlavním úkolem takových šamponů je jednoduše umýt vlasy a podle možnosti zachovat zdravý vzhled. Takové šampony se většinou nedoporučují pro každodenní aplikaci kvůli vysokému čistícímu účinku. Někdy pro reklamní účely výrobci samostatně rozdělují šampony do kategorií: pro blondýnky, brunetky, zrzky atd. Převážně jsou všechny tyto kategorie jen reklamní tah, který jednoduše maskuje běžnou sérii šamponů pro normální vlasy.

Pro barvené vlasy

Šampony pro barvené vlasy jsou speciální skupinou šamponů, jejichž úkolem je zachování intenzity kosmetické barvy na vlasech. Obsahují jemné mycí PAL, které bojují proti blednutí barvy a malé množství pečujících látek.

Pro  poškozené vlasy

Šampony pro poškozené vlasy mají za učel umělou obnovu struktury poškozených vlasů a zajišťují jejich zdravý vzhled. Hlavním úkolem je umýt poškozené vlasy a pokožku hlavy bez vyvolání dalšího poškození.

Hydratační šampony

Tento typ šamponů je vhodný pro suché a vlnité vlasy. Stejně tak do této kategorie patří šampony letní série. Úkolem hydratačních šamponů je maximálně naplnit a udržet vlhkost ve struktuře vlasů. Tento typ šamponů obsahuje velké množství změkčujících látek, proto je někdy nazývají kondicionérové šampony.

Léčebné šampony

Do skupiny léčebných šamponů patří celá řada přípravků, například šampony proti lupům, šampony pro mastné vlasy, šampony pro citlivou pokožku hlavy a šampony proti vypadávání vlasů. Všechny tyto prostředky obsahují speciální léčebné složky. Mnohdy pro komplexní léčbu každého problémů existuje série léčebných prostředků, z nichž jedním je šampon.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Základní přípravky na mytí vlasů a jejich typy