Menu
StudentMag
Studentský život

Zajímáte se o střelbu z luku nebo z kuše? Udělejte si radost s pořádným vybavením

V dřívějších dobách zajišťovalo umění střelby šípem živobytí a ochranu, zatímco v dnešní době se jedná spíše o velmi populární koníček. Zároveň je jasné, že dnešní výrobky mají naprosto jiné vlastnosti než jejich starší klasičtí sourozenci. Jakých možností se při výběru dočkáte?

Klasiku, nebo raději kladky?

Znalci zajisté moc dobře vědí, že luky jsou o několik tisíc let starším vynálezem než mnohem modernější kuše. První zmíněná kategorie umožňuje rychlejší střelbu a delší dolet šípů, ale pokulhává v otázce průraznosti a samotné rychlosti letu střely.

Ať už se jedná o sportovní luky, klasické reflexní luky, nebo moderní kladkové luky, je s tímto vybavením potřeba pořádného tréninku, než se člověk naučí spolehlivě trefit cíl. Ti nejlepší bojovníci i lovci středověku a starověku cvičili každým dnem po dobu jejich celých životů.

V pozdějších dobách přišla potřeba mnohem jednoduššího zařízení, s nímž by se stal každý nezkušený člověk téměř okamžitě smrtícím střelcem. Tím se armády zbavily složitého a dlouholetého výcviku nutného k bojeschopnosti těchto jednotlivců. Tím šikovným vynálezem byla samozřejmě reflexní kuše. I ta se v dnešních dobách dočkala vylepšení, přičemž kladkové kuše a novodobé sportovní kuše nabízí samozřejmě větší průraznost v porovnání s těmi klasickými.

Kde se dá zmíněné vybavení pořídit?

Při nákupu potřeb pro tento krásný koníček se rozhodně nebojte podívat na stránky internetových obchodů. Velký výběr všemožných variant naleznete především na stránkách www.outfit4events.cz. Ihned po jejich otevření na vás vyskočí nejen současné a technologicky vyspělé zboží, nýbrž i dobové repliky se stejnými vlastnostmi jako měly jejich originály z minulosti. S rychlým doručením až domů a příjemnými cenami se budete velmi brzy radovat ze zasaženého cíle i vy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zajímáte se o střelbu z luku nebo z kuše? Udělejte si radost s pořádným vybavením