Menu
StudentMag
Studentský život

Vzniká film o Lordu Hoven, který před pěti lety terorizoval VŠE výkaly

Redakce

Redakce

1. 3. 2013

O neznámém muži, který dva měsíce znečišťoval prostory v budově Vysoké školy ekonomické (VŠE) na pražském Jižním Městě, vznikne film. Děje se tak téměř po pěti letech od jeho řádění.

Mělo by jít o třicetiminutový hraný film s názvem Lord Hoven, tedy podle přezdívky, již užíval na přelomu let 2007 a 2008 dodnes neznámý člověk znečišťující výkaly toalety a další prostory na VŠE. Situací se tehdy zabývala i policie, která případ vyšetřovala jako přestupek proti veřejnému pořádku. Pachatel však nebyl vypátrán a případ se odložil.

Dvouměsíční řádění v roce 2008 skončilo poté, do došel na VŠE dopis, v němž stálo: „Už ty hovna patlat nebudu! Našel jsem si práci, už nemám čas to dělat.“ Činy muže, který po kabinkách WC rozmazával výkaly a močil na stěny, si vysloužil pozornost řady médií včetně idnes.cz a televize Nova.

„Začít točit by se mělo v polovině dubna,“ potvrdil dnes exkluzivně redakci TOPZINE.cz režisér chystaného snímku student FAMO, Adam Sedlák.

V jedné z hlavních rolí by se měl představit herec Jiří Štěpnička, který má ztvárnit postavu rektora VŠE.

Film si zajistil i tematické sponzory. Patří mezi ně například společnost TOI TOI či podnikatel Marcel Oktábec, který se objevil v pořadu Ano, šéfe. Tam se s diváky televize Prima podělil o svůj nápad otevřít si hospodu s názvem U Hovna.

O tom, do jakých kin se Lord Hoven dostane, se prý v současnosti jedná.

Velký rozhovor s režisérem Adamem Sedlákem připravuje redakce magazínu TOPZINE.cz.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vzniká film o Lordu Hoven, který před pěti lety terorizoval VŠE výkaly