Menu
StudentMag
Studentský život

Vypíchli jsme 10 důvodů, proč budete spolubydlení prostě milovat

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

19. 9. 2017

Spolubydlení není žádná věda: základem je umět odhadnout, kdy má ten druhý dobrou náladu a kdy ho naopak raději neprudit. Pokud se tohle rychle naučíte, shledáte, že mít spolubydlící je úžasné a kolikrát děsně výhodné.

1. Permanentní parťák

Vždycky budete mít parťáka. Na povídání, na paření, uklízení a mnoho dalšího. Spolubydlící bude jako váš kamarád z donucení. Kdybyste spolu nezačali bydlet, možná byste se ani nezačali bavit, ale když už je to v domě…

2. Půjčovna nezbytností

Možná vás nenapadlo, že teď, když už bydlíte bez rodičů, přestává být přítomnost jistých předmětů samozřejmostí. Toaletní papír, utěrka, pánev, smetáček a lopatka. Kdo by to kupoval, že jo. Až si budete chtít osmažit omeletu bez pánve, spolubydlící, který myslel dopředu, vám přijde vhod.

3. Občas uklidí za vás

Až budete zase několik týdnů v kuse zarytě tvrdit, že uklízení je pro lidi bez orientačního smyslu, vašemu spolubydlícímu ten bordel možná brzy přeroste přes hlavu a uklidí za vás.

4. Nebude vás kontrolovat

Spolubydlícím bude úplně jedno, v kolik v noci / ráno se vrátíte. Pokud je nevzbudíte a projdete kolem nich po špičkách, pak je vše v pořádku.

5. Pochopí vaše uspořádání dne

Spolubydlící chápe, že den není určen ke studiu, nýbrž ke spánku či jiným příjemnějším aktivitám. Pochopí vaši potřebu nechávat povinnosti na úsek mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.

6. Bude rozumět vašemu rozladění

… hlavně tomu studijnímu. Pochopí váš vztek, až budete psát pátou verzi eseje, až půjdete na třetí pokus zkoušky a když vás vyhodí ze semináře, protože není určený pro váš ročník. Jede v tom totiž s vámi, ač třeba na jiné škole.

7. Rodinná balení zpátky na scéně

Bez maminky za zády konečně i vy oceníte výhodnost rodinných balení. Čím víc spolubydlících máte, tím praktičtější tahle balení jsou.

8. Bude doplňovat zásoby

Až vám na bytě dojde nějaká naprosto esenciální věc jako sůl, mouka nebo kapesníky, možná to spolubydlící nakoupí za vás. Příjemné překvápko.

9. Všestranná domácnost

S několika spolubydlícími-vysokoškoláky budete tvořit nepřemožitelnou rodinu. ČVUŤák se postará o wi-finu a vymění žárovku, lidi z přírodovědecké zbaví vaši koupelnu plísně a filďáci vám doporučí dobrou knížku, až bude venku několik dní v kuse pršet.

10. Exkluzivní poradna 24/7

Známe ta věčná dilemata. Na který seriál se podívat teď? Jakou pizzu si dát? Dát tu fotku na Instagram, nebo jen na Facebook? Dát si pivo, nebo víno? Spolubydlící vám určitě poradí, co si počít.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vypíchli jsme 10 důvodů, proč budete spolubydlení prostě milovat