Menu
StudentMag
Studentský život

Vybrali jsme 9 filmů, které byste si v létě rozhodně neměli nechat ujít

Redakce

Redakce

20. 6. 2013

Lars von Trier sice nestíhá, a tak premiéru svojí Nymfomanky přesunul až na Štědrý den, to ale neznamená, že kina budou v létě prázdná. Spíše naopak. Spanilou kinematografickou jízdu letošního léta už otevírají Velký Gatsby, Star Trek nebo třetí Iron Man. A to není zdaleka vše. Přinášíme vám 9 filmových hitů, které by vás rozhodně neměly toto léto minout.

Velký Gatsby

Dlouho očekávaný velkofilm podle známé knižní předlohy Francise Scotta Fitzgeralda otevřel festival v Cannes a vzápětí se přiřítil i do českých kin. V hlavních rolích v tomto dramatickém příběhu z dvacátých let minulého století uvidíte hvězdného Leonarda DiCapria, Carey Mulligan nebo Tobeyho Maguira. Pokud jste ještě neměli tu možnost seznámit se s J. Gatsbym, vyražte do kin.

Světová válka Z

Akční hororové drama je dalším hvězdně obsazeným filmem letošního léta – tentokrát s Bradem Pittem. Ten bude pracovat na misi OSN, která musí zachránit lidstvo před smrtícím morem dřív, než nebude koho zachraňovat. Podle oficiálních zdrojů by i hledání jehly v kupce sena bylo o dost snazší.

Vedlejší účinky

Právě přichází do kin také žhavá novinka Stevena Soderbergha, v níž můžete vidět hvězdy jako jsou Rooney Mara, Jude Law nebo Catherine-Zeta Jones. Příběh vypráví o dokonalém a úspěšném mladém páru, jehož štěstí se ale rozpadne ve chvíli, kdy je Martin (Channing Tatum) odsouzen na čtyři roky vězení. Po návratu je situace ve vztahu katastrofická a oba partneři jsou odkázáni na antidepresiva. Mohou tyto léky ale skutečně pomoci?

Star Trek: Do temnoty

Ještě před tím, než se režisér J. J. Abrams pustí do nových Hvězdných válek, natočil nový Star Trek. Tentokrát bude posádka Entreprise řešit tu nejobtížnější misi v dějinách vesmíru, když se nabídne, že dopadne vesmírného teroristu Johna Harrisona. Hrdinové se vydají do dosud neprobádaných míst, kde se nachází nebezpečí schopné ohrozit celý vesmír.

Iron Man 3

V netradiční americko-čínské koprodukci se nám představí třetí Iron Man, ve kterém bude muset odvážný Tony Stark čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je právě tímto nepřítelem připraven o všechno, čeho si v životě cení, vypraví se Tony na pouť, během níž se bude moci spolehnout jen na své vlastní instinkty. To ho dovede až k otázce: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Pěna dní

Podle románu francouzského spisovatele Borise Viana je natočen film režiséra Michela Gondryho, v hlavních rolích se představí Roman Duris (Colin) a Audrey Tautou (Chloé). V příběhu francouzského klasika, který vykresluje obraz čisté lásky ve fantaskním podání, uvidíte mimo jiné i průhlednou limuzínu designovanou bratrem hlavního herce Francois Durisem.

Wolverine

Hlavní hrdina nového akčního filmu Wolverine není nikdo jiný než Hugh Jackman známý v poslední době z Bídníků nebo jako X-Man. V tomto filmu se ale podívá do Japonska, kde bude poznamenán na celý život. V příběhu se ocitá na hraně svých fyzických i psychických možností, ale nakonec vyjde z boje silnější, než kdy býval.

Osamělý jezdec

V dalším filmu tohoto léta se potkává Johnny Depp jako indiánský válečník Tonto s mužem zákona Johnem Raidem. Společně se rozhodnou učinit spravedlnosti za dost. Akční western v režii Gora Verbinského bude určitě stát za shlédnutí.

Donšajni

A nakonec něco z domácí produkce. Nový film Jiřího Menzela, který několikrát změnil název, nám bude nakonec představen pod jménem Donšajni. Jedná se o komedii z maloměstského operního souboru, který se chystá zpracovat Dona Giovanniho. Přijďte se podívat, jak to dopadne.

Ať už hodláte letos v létě vyrazit do letního kina či CineStaru, s partnerem nebo maminkou, rozhodně tak ale musíte letos v létě učinit minimálně devětkrát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 9 filmů, které byste si v létě rozhodně neměli nechat ujít