Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Vybrali jsme 7 důvodů, proč je super zůstat v práci jako poslední

Redakce

Redakce

9. 12. 2014

Zůstávate dlouho v práci, dokonce tak dlouho, že tam zůstanete jako poslední? Asi víte, proč to děláte. Pro ty, kteří ještě nepřišli na kouzlo toho, proč je zůstávat v práci jako poslední tak fajn, přinášíme přehled těch nejlepších důvodů.

Klídek

Žádný z kolegů vás neruší. Svou práci můžete udělat v klidu, aniž by vás neustále někdo rušil srkáním kávy, telefonováním či dokonce mimopracovní konverzací.

Toaleta jen a jen pro vás

Když chcete jít na záchod, tak prostě jdete a nemusíte čekat ve frontě, až se uvolní jeden jediný funkční záchod na patře čítajícím 50 lidí. Navíc na něm můžete pobýt tak dlouho, jak jen budete potřebovat.

Přilepšíte si

Kdo více pracuje, má větší plat. Lépe řečeno, měl by to tak být. Proplacení přesčasových hodin je příjemné přilepšení si k základnímu platu.

Seznámíte se

V kanceláři nepracují jen úředníci. Po setmění se zde můžete setkat a seznámit se i s jinými a mnohdy zajímavějšími lidmi, než jsou vaši kolegové: s ostrahou objektu či s uklízečkou. A příležitostí k seznámení, jak známo, není nikdy dost.

Vyčistíte si šuplíky

Máte v šuplících takový binec, že se je stydíte před kolegy i jen pootevřít? Večerní čas bez šmírovacích pohledů je ten pravý okamžik k tomu, abyste vysypali ze šuplíků drobky, papíry, vyschlé propisky, haldu vizitek či okousaný rohlík. Stydět se za ten pracovní chaos tak můžete maximálně sami před sebou.

Západ slunce

Můžete pozorovat překrásný západ slunce z výše 13. patra. No není to přinejmenším stejná poetika jako západ slunce u moře?

Ušetříte

Taký vám leze do peněz každodenní vysedávání v hospůdkách s vašimi kamarády? Zůstaňte v práci a ušetříte za pivo. Ušetříte i za elektřinu vodu či plyn, které byste spotřebovali, kdybyste chodili z práce domů včas.

Pro ty nejodvážnější z vás, kteří se nebojí, že vás bude v noci v práci chodit strašit duch kolegy, který zde zemřel za podivných okolností poté, co jej 30 dnů neviděl nikdo z práce odejít, pak máme skvělý nápad. Pusťte své bydlení úplně. Na co si máte platit drahý nájem, když stačí pěkný spacák a pod hlavu si můžete dát třeba šanon s rozpracovanými úkoly? V práci pak budete nejen jako poslední, ale i jako první. A být prvním i posledním zároveň, to se jen tak někomu nepovede.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 7 důvodů, proč je super zůstat v práci jako poslední