Menu
StudentMag
Studentský život

Vybrali jsme 5 skvělých nápadů, jak oslavit konec zkouškového období

Redakce

Redakce

17. 2. 2014

Je to za námi. Nervy z testů, písemek a ústních zkoušení můžeme zase na tři měsíce hodit za hlavu. Ale co dělat po zkouškovém, když máte najednou tolik volna? Jak načerpat energii do nového semestru? Přinášíme pět tipů.

1. Relaxace

Ač se to nezdá, tělo během zkouškového dostalo zabrat. Měli byste mu proto dopřát odpočinek ještě dřív, než vypuknou bujaré oslavy. Můžete si zajít například do sauny, vyrazte třeba jen na procházku, pusťte si vaší oblíbenou hudbu. Zkrátka využijte toho, že konečně nemusíte myslet na učení a na chvilku vypněte.

2. Sportem ku zdraví

Poté, co si důkladně odpočinete, využijte chvíli volno a zajděte si zasportovat. Můžete jet na pár dní lyžovat, ve většině českých skiareálů mají studentské slevy na skipasy. Nebo vezměte přátelé a zahrajte si v hale volejbal či tenis. Vyplaví se vám endorfiny a budete se cítit skvěle. Ovšem pokud se vám nechce vyjít do zimy, zapněte si olympiádu. Na sport se i hezky kouká, nemusí se nutně provozovat.

3. Oslavy, večírky a jiné picí akce

Nepochybně vaši spolužáci budou souhlasit s tím, že se konec zkouškového musí důkladně zapít. V zásadě je to pravda. Uvažte, i když budete něco opakovat nebo jste vše zvládli na první pokus, jsou to důvody k napití a zapití.

Nemusíte si vytančit duši z těla, pokud jste unavení, vystačíte si s pár pivy v hospodě. Až se na to budete cítit, můžete si vesele „propařit“ celou noc. Pokud teď na začátku semestru občas vynecháte školu, nic se přece neděje.

4. Sledujte, co se kde děje

Díky tomu, že máte najednou dostatek času, můžete navštívit akce, které jste během semestru nestihli, případně vás minuly. Podívejte se na webové stránky vašeho města a navštivte zajímavou výstavu, případně se pobavte v divadle či u dobrého filmu. Jinými slovy: pusťte se za kulturou a využijte maximálně volný čas.

5. Pochvalte se

Tento tip vám nejspíš zní zvláštně, ale je to dobrá oslava zkouškového. Můžete se sami pro sebe ohlédnout za semestrem a klidně si řekněte, že jste dobří, protože jste to zvládli. Nezáleží na tom, jakou univerzitu studujete, každá má svá specifika.

Nenechte si namluvit, že vaše zkouškové bylo primitivní, zatímco kamarád odjinud se měl co ohánět. Vy sami nejlépe víte, kolik času jste obětovali. Každý z nás si zaslouží čas, ve kterém nabere síly na nový semestr. Takže ho neváhejte využít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 5 skvělých nápadů, jak oslavit konec zkouškového období