Menu
StudentMag
Studium

Vybrali jsme 3 nejlepší americké univerzity. Jak se na ně dostat?

Redakce

Redakce

4. 6. 2013

Studium v USA láká stále více Čechů. Kterou univerzitu ale zvolit? Důležitým faktorem je pro evropského studenta zajisté cena. Ta se u všech významnějších univerzit pohybuje okolo několika desítek tisíc dolarů.

Evropští studenti by však neměli věšet hlavu, protože nabídka stipendií je veliká. Mezi nejslavnější u nás patří Fulbrightovo stipendium určené zejména pro postgraduální studenty.

Blýskáním na lepší časy je snad i návrh rozpočtu na rok 2014 Baracka Obamy, jenž počítá s navýšením státních příspěvků na vzdělání. To se bude týkat zejména amerických studentů, avšak mělo by to pozvednout i celkovou kvalitu výuky. Všechny zde uvedené univerzity platí v rámci těchto příspěvků za studenta více než 50 % z celé částky.

Kterou školu v USA si ale vybrat? Nabízíme vám žebříček několika nejlepších univerzit USA:

Harvardova univerzita

Tato zřejmě světově nejproslulejší univerzita vyniká jak počtem vrcholových vědeckých pracovníků, tak i úrovní výuky. Škola hradí téměř 60 % výdajů na studium, tedy přibližně 20.000 dolarů. Daní za proslulost je však fakt, že Harvard patří k jedněm z nejnebezpečnějších univerzit vůbec. Deník The Daily Beast spočítal, že zde během tří let došlo k více jak 1500 trestným činům.

Technologický institut v Kalifornii

Tento intsitut má 33 laureátů Nobelovy ceny a celosvětový průzkum agentury Reuters jej postavil do čela všech univerzit USA. Studium zde je též vhodné pro svou velkou bezpečnost: v několika nezávislých průzkumech se Technologický institut dostal z bezpečnostního hlediska nejvyšší ohodnocení ze všech významných univerzit USA.

Stanfordova univerzita

Jedna z největších univerzit vůbec. Její význam můžeme ocenit i u nás v Česku, neboť pod hlavičkou Stanfordovy univerzity běží několik mezinárodních projektů, zejména nejkvalitnější veřejná encyklopedie filozofie na světě.

Mezi další pak patří zejména Technologický institut Massachusetts, Univerzita Princeton a Yale.

Jde to i online

V dnešní době moderních technologií však záleží i na dostupnosti online. Ceny SuperScholar Smart Choice jsou každoročně udíleny americkým univerzitám, jež nabízí nejvíce studijních programů online: nejlépe si vedou Western Governors University v Salt Lake City a Colorado State University-Global Campus.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vybrali jsme 3 nejlepší americké univerzity. Jak se na ně dostat?