Menu
StudentMag
Studium

Vybrali jsme 12 nejhorších věcí, které se vám můžou stát o zkouškovém

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

1. 5. 2014

Musíte se učit na maturitu nebo vás čeká zase další zkouškové? Či se dokonce blíží termín vaší diplomové práce? Prostě se nutně potřebujete soustředit, ale neustále vás něco rozptyluje, dráždí a deptá? Pak se podívejte na seznam těch nejhorších věcí, které se vám můžu přihodit a na které se musíte psychicky připravit.

1. Sociální „život”

Tímto nemyslíme zrovna nějaké společenské aktivity, k těm se dostaneme, ale máme v hledáčku sociální sítě. Ty totiž nikdy nespí, ať už je to Facebook, Google+, Twitter či Instagram a mnoho dalších. Nesmí se stát, že byste kamarádovi neokomentovali status o tom, jak píše status, nebo fotku jeho oblíbené večeře. U toho nelze chybět.

2. Společenské povinnosti

Celý rok je klid, ale zrovna v nadcházejícím období začnou mít vaši přátelé narozeniny, ženit se či vdávat, začnou se rodit děti, pořizovat domácí mazlíčci, a to se prostě musí zapít. Jako dobrý kamarád u toho musíte být a odmítnout pozvání nepřipadá v úvahu.

3. Škatulata, hýbejte se

Už skoro dokončujete diplomovou práci či výpisky na nějakou zkoušku. Máte to všechno přehledně, chronologicky uspořádané. Už jen vložit poslední obrázek či zvýraznit nadpis. Poměrně jednoduchý úkol, ale váš milovaný Word se vám může pomstít za všechny ty gramatické chyby, které jste do něho po dlouhá léta psali. A kompletně vám přehází odstavce, zamíchá s pořadníkem a celé snažení je na… (doplňte sami).

4. Program neodpovídá

A ještě k tomu s vámi přestane komunikovat, no to je vrchol! V lepším případě se odfoukne a vše je zachráněno. V tom horším případě, kdy se sám ukončí, je to opět na… (doplňte tentokrát něco jiného).

5. Když to není nonstop, není to pro nás

Ne, tímto nemyslíme striptýzové kluby. Spíše odsuzujeme zavírací dobu knihoven. Proč byste si nemohli číst i o půl čtvrté ráno, když v sobě máte pět dvojitých káv a za pár dní je zkouška? Vy chcete studovat, ale všechno je proti vám.

6. Smrtelné onemocnění

Toto už je ale vážné téma. Ať už chcete nebo ne, tak vás může přejet vlak či dostanete rýmičku. Kdo ví, co je horší. Každopádně s plným nosem máte náladu psát akorát o tom, jak hodit kapesník, abyste se trefili do koše vzdáleného pět metrů při započítání odporu vzduchu, mírné výchylky z průvanu a kdo ví z čeho, s čím se ve fyzice počítá.

7. Hlad je tu zabijákem

Ano, to nejhorší co může nastat je hlad. Magnetická síla ledničky je silná a nepřekonatelná. Pokud se najíte, je problém vyřešen, ale když tam chodíte každých pět minut, tak se horko těžko něco naučíte.

8. Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou

Je krásně, jaro se mění v léto a vy jste zavření v knihovně. I přes všechny zatažené žaluzie vám stejně bude svítit do očí. Samozřejmě vás to bude lákat ven, slunce je totiž velice záludné. A sedět nad knihami se slunečními brýlemi není zrovna ideální.

9. Inteligent zvládá chaos, pořádek je pro blbce

Celý půl rok přešlapujete špinavé oblečení, sem tam někde nějaký zmačkaný papír, plesnivá houska a kdo ví, co ještě neleží pod vámi či to dokonce už samo odešlo. Teď je ale všechno jinak, i sebemenší šmouha vás může deptat natolik, že hned jdete pro hadr a musí zmizet.

10. Bílá stěna

Ta nejzrádnější věc. Když se učíte, je najednou tak zajímavá a krásná zároveň. Ta úchvatná bílá a ta struktura je prostě dokonalá. Nic krásnějšího jste zatím ještě neviděli a pokládáte si otázku, proč vás upoutala až teď. Do této kategorie mimo jiné patří i moucha, tužka a kroužky v bloku.

11. Spánek

Nemáme ho rádi, zabírá až moc času, které bychom jinak mohli věnovat studiu. Na druhou stranu stačí káva, dvě, tři a více; kdo ho bude potřebovat teď?

12. StudentMag.cz

Neradi to přiznáváme, protože se neradi chlubíme, ale je to tak. Od učení vás rozptylují naše zajímavé a poučné články, které vám pomáhají zvládat překážky studentských let. Co se dá dělat, takoví už jsme.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vybrali jsme 12 nejhorších věcí, které se vám můžou stát o zkouškovém