Menu
StudentMag
Studium

Vybrali jsme 10 nápadů, jak zahnat nudu ve škole. Učitel vás nenachytá

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

22. 5. 2014

Máte zrovna svůj neoblíbený předmět, při němž pouze slyšíte monotónní hluk? Z okna je vidět park, svítí sluníčko a vy chcete být stejně radši doma? Máme pro vás pár tipů, jak se aspoň na chvilku zabavit.

1. Hudba ve sluchátku

Je vcelku jedno, kde sedíte, jen když to není v prostřední řadě. Budete se také muset smířit s tím, že můžete používat jen jedno sluchátko. Nejlépe jsou na tom samozřejmě slečny s dlouhými vlasy. My pánové před sebou máme aspoň pořádnou výzvu.

Návod: Provlékněte šňůru pod tričkem, nejlépe tak, aby vám vycházela za krkem. Na tu stranu, které je nejdál od katedry, si pověsíte sluchátko, ale přesně to opačné! Drát povedete za uchem shora a sluchátko tak nebude skoro vůbec vidět. Teď to jen nepustit tak nahlas a můžete být bez starostí.

2. Hraní her

Aneb staré dobré čumění do rozkroku po celou dobu hodiny. V tomto mají výhodu pánové, u nich se tomu nikdo moc nediví. Pro slečny ale není nic jednoduššího, než si mobil položit za hromadu šminek na lavici; učitel ho nebude mít šanci zahlédnout.

Tip: Do klína si vezměte i tužku. Když se vás pak vyučující zeptá: „Co to tam máte?“, ukážete tužku. Většina na to naletí.

3. Rozebrání a sestavení propisky

To je trošku ošemetná zábava. Sice na chvilku upoutá vaši pozornost, ale ne vždy jste tak manuálně zruční, jak čekáte.

Pozor: Obsahuje malé částečky, které můžete vdechnout. A bez nich to nesložíte zpátky, tudíž nebudete mít čím psát zápisky. Nebo spíš máte konečně důvod, proč si je nepsat.

4. Piškvorky

Ano, staré dobré piškvorky v lavici se spolusedícím. Nic se této už legendární hře nevyrovná, ale musíte být nenápadní – je to celkem viditelné. A obtížné bývá i sehnat čtverečkovaný papír, ale když se to povede, máte zábavu klidně na celý den.

5. Kreslete si, pište básně

Potřebujete k tomu pouze papír a tužku. A co na tom, že to nebudou veledíla nebo se to nebude rýmovat, důležité je, že se zabavíte. Navíc je to poměrně jednoduchá záležitost a učitel vidí jen to, že stále něco zapisujete a přemýšlíte, tudíž vás ani nevyvolá. (My za to ale neručíme.)

6. Vymyslete obrázkový příběh

Stačí jednoduše znázorněné postavičky umístit do očíslovaných políček. Je jedno, jak moc nechutný příběh to bude, nikdo vás za to moralizovat nebude. A pokud budete šikovní, můžete hrát klidně s celou třídou či posluchárnou. Někdy takto vznikají přímo oscarová story, jež opravdu stojí za to. (Vyzkoušeno a doporučeno třemi studenty ze tří.)

Další tipy

7. Domluvte se se skupinou spolužáků a během hodiny všichni v jeden okamžik hoďte na zem svoje propisky.
8. Vykřikujte během hodiny nahodile a co nejhlasitěji jedno slovo (třeba máslo”).
9. Domluvte se se spolužáky a všichni se na písemce podepište jménem jiného spolužáka.
10. V dějepisu si vymyslete naprosto debilní příčinu nějaké historické události. Například: „Husitské války vypukly kvůli nespokojenosti s barvou dlažebních kostek hozených do Vltavy za úsvitu.“ Snažte se vymyslet co nejvíce argumentů pro vaše tvrzení.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Vybrali jsme 10 nápadů, jak zahnat nudu ve škole. Učitel vás nenachytá