Menu
StudentMag
Studentský život

VIDEO: Tenhle studentský film o symbióze hub a člověka musíte vidět

Redakce

Redakce

22. 7. 2021

Trailer na nový hollywoodský sci-fi trhák? Nikoliv. Tenhle ani ne tříminutový snímek uvolnila pro zhlédnutí široké veřejnosti vysoká škola UMPRUM. Ve filmu se objevuje muž, kterému roste z nosu houba. 

Autorem krátkého filmu, který měl oficiální premiéru 22. června na pražské Náplavce, je dnes již absolvent produktového designu na UMPRUM Tomáš Rachunek. Dílo vzniklo na základě zadání společnosti McDonald’s, jejíž záměrem bylo upozornit na důležitost udržitelného přístupu k životnímu prostředí.

„V současnosti inspirují houbová mycelia a plodnice designéry po celém světě. Ti implementují jejich vlastnosti například do architektury nebo produktového a oděvního designu. Třeba tak Češi, jako jedni z největších sběratelů a konzumentů hub, stanou na prahu nového objevu inspirovaného právě tímto dokumentem,“ říká Tomáš Rachunek. 

Ve svém snímku se Rachunek nechal inspirovat hlenkami, jednobuněčným eukaryotickým organismem, který žije na pomezí hub a protistů. Tento zvláštní organismus vsadil do svého příběhu popisujícího apokalyptickou budoucnost, kde jediným řešením pro přežití lidské rasy je právě mutualistická symbióza hub a člověka. 

„Ze spolupráce se studenty UMPRUM jsme nadšení, stejně jako z jejich motivů a filmů jako takových. Díky zapojení nadaných nadšených mladých lidí vznikly nádherné, a především vysoce kreativní a kvalitně zpracované futuristické filmy a my jsme moc rádi, že je konečně můžeme představit široké veřejnosti,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace McDonald’s ČR a SK.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

VIDEO: Tenhle studentský film o symbióze hub a člověka musíte vidět