Menu
StudentMag
Studentský život

VIDEO: Může být auto poháněno prdy? Studenti VŠB ho dokázali zprovoznit

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

29. 11. 2013

Také jste si vždy říkali, že by bylo fajn, kdybyste byli poháněni svými vlastními prdy? Studenti v Ostravské technické univerzitě se tomu velmi přiblížili. Zprovoznili auto poháněné kravskými plyny.

Nejspíš to byl jejich klukovský sen, vymyslet auto poháněné tímto plynem, vydávající zápach i srandovní zvuk. Mladí nadějní studenti si tento sen splnili díky nové kampani univerzity.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava spustila virální kampaň. Hitem se stalo video, na kterém mladí studenti krmí krávu a její plyny, jež vypustí, přeměňují a vpouštějí do staré upravené Felicie. Ta na konci odjede a ano, odjede poháněna těmi smradlavými přírodními plyny.

Dozvíte se mnohem víc

Cílem této kampaně je zpopularizovat vědu. Jmenuje se Zlepši si techniku, na webu se pak zájemci o studium či techniku dozví druhou část příběhu, která souvisí s vědeckotechnickými poznatky.

„Ve virálních videích s nadsázkou ukazujeme, že věda není nudná a dokáže vyřešit řadu problémů. Jde o specifický nástroj, kterým primárně cílíme na mladé lidi. Věřím, že i v následujících videích si diváci přijdou na své a minimálně se u nich pobaví,” řekla Kára Janoušková, vedoucí projektu popularizace vědy.

Něco podobného tu již bylo

Už je tomu skoro rok, co spustila kampaň na podobném principu i brněnská VUT. A to se svým videem „Miluji tě, mé VUT”, které se stalo hitem internetu. K dnešnímu datu má šest set tisíc zhlédnutí. Nikdo sice nespočítá, kolik  studentů přimělo k podání přihlášky, ale bylo rozhodně úspěšné a splnilo svůj cíl: zpopularizovat VUT.

Se začátkem podávání přihlášek na vysokou školu můžeme očekávat podobných videí více. Otázkou však zůstává, jestli se jim podaří přiblížit se k dnes již slavnému „Miluji tě, mé VUT”.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Může být auto poháněno prdy? Studenti VŠB ho dokázali zprovoznit