×
StudentMag

VIDEO: Může být auto poháněno prdy? Studenti VŠB ho dokázali zprovoznit

FOTO: Kráva
Ilustrační foto. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Také jste si vždy říkali, že by bylo fajn, kdybyste byli poháněni svými vlastními prdy? Studenti v Ostravské technické univerzitě se tomu velmi přiblížili. Zprovoznili auto poháněné kravskými plyny.

[youtube]nYjQhBRATWo[/youtube]

Nejspíš to byl jejich klukovský sen, vymyslet auto poháněné tímto plynem, vydávající zápach i srandovní zvuk. Mladí nadějní studenti si tento sen splnili díky nové kampani univerzity.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava spustila virální kampaň. Hitem se stalo video, na kterém mladí studenti krmí krávu a její plyny, jež vypustí, přeměňují a vpouštějí do staré upravené Felicie. Ta na konci odjede a ano, odjede poháněna těmi smradlavými přírodními plyny.

Dozvíte se mnohem víc

Cílem této kampaně je zpopularizovat vědu. Jmenuje se Zlepši si techniku, na webu se pak zájemci o studium či techniku dozví druhou část příběhu, která souvisí s vědeckotechnickými poznatky.

„Ve virálních videích s nadsázkou ukazujeme, že věda není nudná a dokáže vyřešit řadu problémů. Jde o specifický nástroj, kterým primárně cílíme na mladé lidi. Věřím, že i v následujících videích si diváci přijdou na své a minimálně se u nich pobaví,” řekla Kára Janoušková, vedoucí projektu popularizace vědy.

Něco podobného tu již bylo

Už je tomu skoro rok, co spustila kampaň na podobném principu i brněnská VUT. A to se svým videem „Miluji tě, mé VUT”, které se stalo hitem internetu. K dnešnímu datu má šest set tisíc zhlédnutí. Nikdo sice nespočítá, kolik  studentů přimělo k podání přihlášky, ale bylo rozhodně úspěšné a splnilo svůj cíl: zpopularizovat VUT.

Se začátkem podávání přihlášek na vysokou školu můžeme očekávat podobných videí více. Otázkou však zůstává, jestli se jim podaří přiblížit se k dnes již slavnému „Miluji tě, mé VUT”.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..