Menu
StudentMag
Studentský život

Užitečné triky: jak na dlouhé a zdravé vlasy?

Dlouhé vlasy z módy nevyjdou nikdy! Pokud i vy se chcete chlubit bujnou pokrývkou hlavy, měli byste zbystřit. Vlasy sice přirozeně rostou poměrně pomalu, ale tenhle dlouhotrvající proces lze urychlit. Jak? To se dozvíte v následujícím článku.

Vyvážený jídelníček pro krásné vlasy

Strava je pro skvělé vlasy zásadní. Mastná jídla a alkohol jim neprospívají, do svého denního menu byste naopak měli zařadit vitamíny, které urychlují růst. Vitamín A ochrání vlasové folikuly před vlivem negativních faktorů, suchostí a křehkostí. Áčko najdete v ovoci, masu, rybách nebo sýru. Vitamín B posiluje a urychluje růst vlasů. Pro přísun béčka zařaďte do svého jídelníčku fazole, brokolici, zeleninu, cereálie, vejce, ořechy, rajče nebo hovězí maso. Vitamín C posiluje stěny cév a pomáhá produkovat kolagen, díky kterému jsou vlasy pružnější. Céčko obsahují citrusové plody, kiwi, bobule i brokolice. Vitamín E najdete v rostlinném oleji, vejcích, zelí či ořechách. Éčko urychluje růst a posiluje kořínky vlasů. Odborníci také doporučují pít více čisté vody.

Profesionální vlasová kosmetika

Šampony na růst vlasů, kondicionéry, balzámy i séra najdete v profesionální řadě jakékoli značky. Tyto přípravky vlasové kosmetiky díky speciálním složkám posilují vlasové kořínky, regenerují vlasovou strukturu a dodávají potřebné živiny. V komplexní péči o vlasy je lepší používat přípravky stejné značky – tímto způsobem bude účinek maximální.

Masáž vlasové pokožky

Krev vyživuje vlasové folikuly a dodává jim látky, které vlasům prospívají. Pro ještě lepší vzhled doporučují odborníci provádět masáž vlasové pokožky. Zlepšuje se tak přítok krve do vlasových folikulů a stimuluje se růst nových a zdravých vlasů. Stačí pouze 10-15 minut denně a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Myjte vlasy správně

Pouhý výběr správného šamponu pro růst vlasů nestačí. Důležité je naučit se mýt vlasy správně. Vlasy myjte jednou či dvakrát týdně. Důkladně z nich vymyjte všechny přípravky, aby nezůstaly ve vlasech a na pokožce.

Česání vlasů

Správné česání stimuluje průtok krve do pokožky hlavy. To znamená, že vlasy mohou začít růst rychleji, nebo se alespoň méně lámat. Vlasy češte jemně s velkou opatrností. Nečešte mokré vlasy, nechte je uschnout a teprve poté se pusťte do jejich česání.

Chraňte své vlasy před vysokými teplotami

Stylingové nástroje mohou vaše vlasy přehřát nebo dokonce spálit, proto je velmi důležité je používat správně. Nezapomínejte na vlasy aplikovat přípravky, které je chrání před poškozením při tepelné úpravě kulmou, fénem či žehličkou.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Užitečné triky: jak na dlouhé a zdravé vlasy?