×
StudentMag

Uplatnění oborů: trh práce nejvíc přeje čerstvým medikům a právníkům

FOTO: Právo
Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Ačkoliv již nelze tvrdit, že titul zajistí pracovní místo, nedá se popřít, že vzdělání je jedním z několika předpokladů úspěchu. Záleží ovšem na oboru. Podívejte se, které mají nejvyšší uplatnění.

FOTO: Právo
Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Studium právnických a lékařských fakult se zdá být dobrou investicí, jelikož najít si práci v těchto oborech není problém. Záleží samozřejmě, jaký konkrétní vzdělávací obor si studenti vyberou (jiné uplatnění má například program „veřejná správa“ a jiný „právo a právní věda“), ale i tyto problémy jsou zpravidla zvládány.

Zaměstnanost studentů lukrativních oborů

V medicíně si nejlépe vede 2. LF Univerzity Karlovy. Zaměstnanost jejích absolventů dosahuje 99,5 %. V těsném závěsu je 3. LF UK, díky níž najde uplatnění 99,2 % studentů. Špatné výsledky nemají ani LF v Plzni a v Olomouci – i zde zaměstnanost přesahuje 99 % (konkrétně 99,1 %).

Právnické obory se rovněž vyznačují vysokou mírou úspěšnosti absolventů. Nejlepší je Právnická fakulta UK (zaměstnanost 99,1 %), následovaná PF ZČU (98,5 %) a PF Masarykovy univerzity (97,9 %). Obdobně dobrých výsledků jako právnické fakulty dosahují i fakulty pedagogické.

Soukromé školy vedou

V posledních letech je vidět, že absolventi soukromých škol nacházejí práci snáze než jejich kolegové ze škol veřejných.

Hlavním důvodem může být fakt, že soukromé obory studují hlavně již pracující, kteří si rozšiřují své vzdělání, oproti tomu absolventi veřejných škol si teprve zaměstnání hledají. Navíc se také řada vysokých škol v soukromé oblasti nachází v Praze, kde je průměrná míra nezaměstnanosti nižší.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..