Menu
StudentMag
Studentský život

Udržitelné Vánoce – udělejte radost partnerovi i planetě

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 12. 2021

Každý rok je to stejné. Máte nejdřív několik poměrně dobrých nápadů, postupně je všechny zavrhnete a pár týdnů před Vánoci propadnete panice: Co jen dát letos příteli pod stromeček? Nezoufejte, poradíme vám, jak výběr dárku s přehledem zvládnout.

Dárek s přidanou hodnotou

Pokud máte partnera, který celý život sbírá figurky Star Wars nebo touží po vikinské lodi z lega, máte vyhráno. Jenomže ne každý mladý muž má svoji jedinečnou klukovskou vášeň, ve které byste ho mohly podporovat. Naštěstí ale stále existuje celá řada univerzálních dárků, kterými žádný muž nepohrdne. Když má takový dárek navíc i příběh a přispívá k šetrnosti vůči planetě, úspěch je zaručen. Například secondhand móda pro muže může být zlatým dolem pro ženy, které chtějí partnerovi dopřát zajímavý dárek, aniž by za něj utratily jmění.

Značky, kvalita a jedinečnost

Někdo by možná namítl, že dárek z druhé ruky bude pro obdarovaného urážkou. Do jisté míry je taková obava opodstatněná. Pokud totiž skutečně darujete něco, co vypadá, jako když jste to zrovna vytáhly z popelnice, valný úspěch pravděpodobně mít nebudete. Oproti tomu kvalitní secondhandová móda se vyznačuje vysokou zachovalostí oblečení a většinou lze v rámci ní najít i skutečně jedinečné kousky, na které byste jinak těžko narazily. Když tedy strávíte nějaký čas procházením výběrových kamenných secondhandů nebo online secondhandů, můžete najít dárek, který bude značkový a kvalitní, ponese si svůj jedinečný příběh, a ještě vás nebude stát tolik, na kolik by vás přišel například podobný kousek z nové kolekce.

Je libo kousek historie?

Skutečný klenot mezi dárky můžete sehnat i v bazarech a vetešnictvích. V nich se totiž nachází nekonečné množství historických předmětů, a to všech možných druhů. Je váš přítel vášnivý čtenář? Navštivte antikvariát a sežeňte mu zajímavý výtisk jeho oblíbené knihy. Má váš partner slabost pro válečnou tematiku? Hledejte pro něj autentický předmět z dob druhé světové války. Zapáleného mikrobiologa potěší starožitný mikroskop a studenta grafiky zase třeba retro plakát ze šedesátých let.

Přírodní materiály a šetrná výroba

Pokud věci z druhé ruky přece jen nejsou vaším šálkem kávy, udržitelný dárek bude i takový, který je z přírodně nezávadných materiálů a je vyráběn v malém nákladu, často ručně. Takto můžete svého partnera potěšit různými koženými výrobky, přírodní kosmetikou nebo například ekologicky vyrobenými výrobky z papíru. V módě jsou i dřevěné doplňky jako hodinky, motýlek nebo psací pero. Výrobci se svým šetrným přístupem k přírodě často chlubí, proto uvidíte, že není těžké takový dárek sehnat.

Nebojte se tedy vydat na honbu za poklady a udělejte radost jak svému milému, tak matičce přírodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Udržitelné Vánoce – udělejte radost partnerovi i planetě