Menu
StudentMag
Studium

Ty nejdeš na vejšku? A co budeš dělat?

Během posledních deseti let se počet obyvatel s vysokoškolským titulem téměř zdvojnásobil a jít na vysokou je dnes již běžnou záležitostí. Tento další stupeň našeho vzdělávacího systému je již tak předpokládaným krokem, že pokud jste se rozhodli na vysokou nejít nebo se na ni nedostali, může vás potkat otázka z vašeho okolí doprovázená lehce vyděšeným výrazem: „A co teď budeš dělat ?!“.

Uklidníme vás. Pokud není vaším cílem být lékař, právník či jiné povolání, ke kterému je vysokoškolský diplom bezpodmínečně nutný, pak nemusíte zoufat, že je vaše kariéra v troskách.

Mít titul je určitě dobrá věc a rozhodně nechceme jeho váhu zpochybňovat, je ale třeba vzít v úvahu i fakta současné doby. Mezi uchazeči o práci je velká spousta absolventů, kteří jsou však téměř bez praxe a výpis požadavků na uchazeče je často neúprosný. Neznamená to, že nenajdete práci pro nedostatek praxe, ale je třeba počítat s tím, že startovat budete z nižších příček.

Ať už na vysokou nejdete z jakéhokoliv důvodu a připadáte si ztraceni, zkuste na tom najít něco pozitivního.

Vezměte to jako náskok. Zatímco vaši stájový kolegové budou následujících 5 let lítat mezi přednáškami a brigádou, vy to můžete vzít zkratkou. Praktickou zkratkou.

Existují i další možnosti vzdělávání. O studiu MBA jste možná již slyšeli, ale věděli jste, že existuje i studium BBA?

Studium BBA (Bachelor of Business Administration) je ideální volbou pro start pracovní kariéry, pro absolventy středních škol i pro pracující, kteří by rádi získali základy v oblasti managementu pro kariérní postup.

Se studijním programem BBA Základy managementu chybu určitě neuděláte. Za 10 – 12 měsíců se seznámíte s jednotlivými disciplínami managementu od managementu strategického, personálního až po prezentační dovednosti, efektivní sebeřízení a time management. Studium lze absolvovat jak v kombinované formě, tak i 100% online. Zbude vám tedy dostatek času získané poznatky rovnou aplikovat do praxe a zdokonalovat je. Pokud chcete být připraveni i na požadavek plynulé angličtiny na vaší vysněné pozici, můžete tento program absolvovat i v anglickém jazyce.

Výhodou programu BBA a manažerských studií obecně je jejich zaměření na praxi. Ne nadarmo jsou označovány jako profesní programy, a pokud směřujete na vyšší příčky tento průřez se vám bude hodit ať už se chystáte do jakéhokoliv odvětví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ty nejdeš na vejšku? A co budeš dělat?