Menu
StudentMag
Studium

Tři úžasné aplikace na zlepšení produktivity: Zorganizujte si zkouškové období efektivně

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 12. 2022

Zkouškové období bývá pro studenty většinou dost náročné. Určitě to znáte, uděláte si promakaný plán, poctivě si rozdělíte studium na více dní, seženete si potřebné materiály, ale když dojde na lámání chleba, ne a ne se do toho pustit. Prokrastinaci mají snad všichni studenti zvládnutou na profesionální úrovni. Najednou se i ta bílá stěna stane zajímavější než opakování učiva. Pokud je to i váš problém, s produktivitou vám pomůžou následující aplikace.

Freedom

K tomu, abyste byli produktivní, někdy není třeba mnoho. Stačí jen omezit rušivé elementy, například sociální sítě navržené přesně tak, abyste se k nim dokola vraceli. Právě aplikace Freedom může být vaší vstupní branou k produktivitě. Blokuje rušivé webové stránky a aplikace, díky čemuž získáte čas soustředit se na podstatné věci.

Alternativou by mohlo být úplné vypnutí vašeho smartphonu, ale právě ten je během zkouškového období skvělým zdrojem informací či úložištěm poznámek od spolužáků. Nezapomínejte ani na kvalitní pouzdro na mobil, které jej spolehlivě ochrání nejen během zkouškového, ale také během volnočasových aktivit.

Aplikace na zvýšení produktivity

Zdroj: pexels.com

Engross: Focus Timer & To-Do

Zmanažujte si svůj čas efektivně díky aplikaci Engross. Můžete si sem nahrát všechny úkoly, ale také rutinní záležitosti. Díky chytrému časovači, který si přizpůsobíte přesně tak, jak potřebujete, bude mnohem snazší soustředit se. Upozornění na blížící se termíny zkoušek mohou být zpočátku dost otravné, ale jedna připomínka, že už je nejvyšší čas začít se studiem, může zachránit celý váš semestr.

Naplánujte si s Engross svůj den a nastavte cíle. Díky tomu zvládnete zkouškové levou zadní. Aplikace také nabízí analýzu vašeho soustředění, což vás bude motivovat k dokončení dalších úkolů. Je kompatibilní s operačním systémem iOS i Androidem, proto zahoďte všechny výmluvy a začněte být produktivní.

Aplikace na zvýšení produktivity

Zdroj: pexels.com

Forest

Snaha soustředit se během zkouškového období na první pohled nejde dohromady s hraním her na vašem telefonu. S aplikací Forest je však opak pravdou. Učení se i těch nejnudnějších informací se rázem stane zábavou. Vyberte si z nabídky váš preferovaný strom a zatímco budete pracovat na vašich studijních úkolech, nechte jej růst.

Jeden strom představuje jedno úspěšně zvládnuté zadání. Čím víc budete na studiu nerušeně pracovat, tím větší les vytvoříte. Dejte si však pozor, protože každé přerušení soustředění má za následek umírající strom. A tomu se chce vyhnout snad každý uživatel této aplikace. Stromy rostoucí úměrně s vaší námahou vytvářejí hustý les, který je na konci zkouškového jakousi připomínkou vaší tvrdé dřiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři úžasné aplikace na zlepšení produktivity: Zorganizujte si zkouškové období efektivně