Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Trainee programy ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi si zamilujete!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

11. 10. 2019

Absolventům vysokých škol, kteří nemají více než 2 roky od ukončení studia se nabízí jedinečná možnost, jak nastartovat vlastní kariéru, získat cenné pracovní zkušenosti i spoustu nových přátel. Ptáte se jak?!

Odpovědí je ŠKODA Trainee – roční mezinárodní program pod křídly nejoblíbenějšího zaměstnavatele roku, díky kterému mohou absolventi detailně zjistit a především zažít, jak funguje jedna z nejmodernějších firem v České republice. Pojďme si tedy o celém programu říct něco víc.

Nejlepší cesta, jak získat skvělé pracovní zkušenosti napříč různými odděleními

Trainee program má klasicky zimní (říjen-leden) a letní semestr (duben-červenec). Jak už bylo zmíněno, je určen pro absolventy VŠ, kteří školu dokončili nejdéle před dvěma roky. Nutností je pokročilá angličtina, další jazyky jsou výhodou, protože na trainees čeká v průběhu programu také zahraniční stáž. Odborná praxe, pracovní nebo studijní zahraniční zkušenost během studia jsou velkou výhodou. A je úplně jedno z jakého oboru.

Taktéž nezáleží ani na škole, kterou má absolvent za sebou. V rámci Trainee programu najde své uplatnění každý. Kandidáti v rámci Trainee programu mohou nahlédnout do světa financí, strategie, komunikace, prodeje, nákupu nebo třeba digitalizace, marketingu a HR. Pokud se kandidát orientuje spíše na technické obory, má možnost poznat svět výroby, technického vývoje, logistiky, kvality, IT a elektromobility. Své uplatnění v programu tedy najde opravdu každý.

Každý trainee má svého mentora a buddyho

ŠKODA Trainee je ideálním startem v případě, kdy si kandidát není zcela jistý, jaký typ práce ho bude bavit, naplňovat a kterému by se chtěl v budoucnosti věnovat. Proto má k dispozici mentora, který je jakýmsi jeho celoročním průvodcem a rádcem v jeho kariérním růstu.

Kromě mentora je dispozici i tzv. Buddy, který je přidělen každému nováčkovi. Jedná se o někoho ze stávajících trainee, který už má zkušenosti s tím, jak to v rámci programu chodí. Nováčkovi tedy dokáže pomoci s organizačními záležitostmi, pomůže s výběrem výměny, předá vlastní zkušenosti… jednoduše se bude snažit nováčkovi zodpovědět cokoliv, co ho bude zajímat a bude mu po boku, pokud se objeví nějaký problém. Zároveň, jako správný buddy, uvede nováčka do trainee rodiny a pomůže mu začlenit se a lépe poznat celý tým.

Poznejte, jak to chodí přímo v Mladé Boleslavi

Výše jsme popsali základní informace o Trainee programu, není však nic lepšího než konkrétní zkušenost. Tu popsal například Ondřej Malý v článku Co byste měli vědět o trainee programu. Pojďme si však trochu oddechnout od těch profesních záležitostí a podívejme se i na tu druhou stránku Trainee programu. Mladá Boleslav je krásné město – 20 minut od Českého ráje, v hodinové vzdálenosti pak najdete Krkonoše, Jizerské hory a nesmíme opomenout ani Máchovo jezero. Ve svém volném čase se dále můžeš věnovat se nejrůznějším sportům – cyklistika, běh, turistika, geocachingu nebo třeba lyžování.

Pokud máš rád ruch velkoměsta, do Prahy se dostanete za 45 minut. A jak všichni víme, naše hlavní město nabízí nepřeberné množství vyžití. Od skvělých restaurací, kaváren, přes galerie, hudební akce, kina, divadla… jednoduše vše, na co si vzpomenete. Ale vraťme se zpátky do Boleslavi. Znáte parky Štěpánka a Radouč? Pro pikniky, běhání nebo sportování jsou jako dělané. Pro chvíle odpočinku pak můžete využít také nový bazén s wellness, který najdeš právě u lesoparku Štěpánka.

V Mladé Boleslavi nechybí kino, divadlo ani zajímavé restaurace s mezinárodní kuchyní. Na své si přijdou i nadšení historici. Mladá Boleslav a její okolí totiž nabízí více než 20 zámků a nejrůznějších historických památek. A když jsme u té historie, nezapomeňte navštívit ŠKODA Muzeum.

Celé je to hlavně o lidech…

Hlavním důvodem, proč zůstat v rámci Trainee programu v Mladé Boleslavi jsou však ostatní Trainees. Lidé, se kterými budete trávit čas v práci, ale i mimo i ni. ŠKODA Trainees jsou vždy skvělou partou lidí, která společně navštěvuje nejrůznější akce, vaří, sleduje filmy, sportuje nebo jezdí na společné výlety. Jednoduše zde vznikají úžasné vzpomínky a především nová přátelství.

Chceš se k Trainees připojit i ty? Podívej se přímo na stránky Trainee programu! A pokud nesplňuješ výše psané podmínky, nezoufej. ŠKODA pořádá také nejrůznější stáže, programy pro absolventy středních škol i doktorandské programy. Celou nabídku možností najdeš v sekci Studenti a absolventi!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trainee programy ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi si zamilujete!