Menu
StudentMag
Studentský život

Tohle se nikdy nemělo stát! 7 tipů, jak přežít trapnou chvíli

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

2. 2. 2016

Občas se to prostě stane. Někde zakopnete, rozbijete si pusu, řeknete naprostou blbost nebo se nahý objevíte před celou školou. Ať už je to cokoli, nesmí vás to zastavit.

1. Nedělejte scény

Je přece jasný, že když už se vám něco trapnýho stane, tak na sebe nechcete ještě víc upozorňovat. Takže žádný scény, řvaní ani jiný hlasitý projevy. Děkujeme.

2. Nádech a výdech

Po jakékoli trapné situaci většinu lidí chytne tzv. hysterák. Začnete se potit, pomalu rudnout a je to zlý. Nejlepší je se v takový situaci několikrát zhluboka nadechnout a keep going.

3. Sranda musí být

To taky pomáhá. Funguje to na stejným osvědčeným principu: všechny si je představ nahý nebo na záchodě a ona tě ta tréma třeba přejde.

4. Nikdo nic neviděl

Hele, třeba si toho ani nikdo nevšimnul. Tam ani nikdo nebyl, že jo… Tak určitě.

5. Jakoby nic

Protože se v podstatě nic nestalo. Teda pokud jste neudělali (doplň věc, ze které máš největší strach) před (doplň osobu, co se ti líbí). Ale i tak, berte to sportovně.

6. Čas je kámoš

Čas vyléčí všechna trápení i ta způsobená nemilou nehodou. I když se vám třeba stane, že si na tu věc občas vzpomenete, určitě už jenom s úsměvem na tváři.

7. Využijte pozornosti

Ano, dá se to. Ale jenom v případě, že nebudete napružení. Využijte toho, že na sebe upoutáte pozornost, a dejte se s někým do řeči. Třeba to vyjde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tohle se nikdy nemělo stát! 7 tipů, jak přežít trapnou chvíli