Menu
StudentMag
Studentský život

Tipy na výlety ve vinařských oblastech a v Krkonoších

Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava je známá pro svá tajemství, teplo, ale také sucho. Najdete tu zajímavé květiny jako třeba kosatce na Děvíně či Kočičí skále. Co se týče tipů na výlet, podívejte se, co jsme pro vás vybrali:

Výraznou dominantou krajiny jsou Dívčí hrady (hrad Děvičky) – zřícenina gotického hradu, na kterou budete muset sice vyšlápnout, ale ten výhled stojí za to. Před hradem se nachází tři skalní útesy, které dle pověsti znázorňují zkamenělé dívky, které tu v noci naříkají.

Dolní Věstonice jak už je z názvu zřejmé, tato malá obec se pyšní nalezením světoznámé Věstonické Venuše. Pokud by vás takové podobné nálezy zajímaly, nezapomeňte navštívit expozici Věk lovců a mamutů i archeopark v nedalekém Pavlově. 

Abyste měli při pobytu v této oblasti z čeho vybírat, podívejte se na ubytování Pálava.

Mikulov

Mikulov je typická moravská oblast plná vína na každém rohu. Jestli máte víno rádi, rozhodně byste sem měli zamířit. Těšit se můžete i na zámek, muzeum nebo jeskyni.

Zámek Mikulov je dominantou celé oblasti a zároveň je sídlem místního muzea. V roce 1945 zámek vyhořel, ale díky Spolku pro obnovu mikulovského zámku byl později obnoven. Dnes se sem můžete podívat hned v několika zajímavých prohlídkových okruzích:

 • Historie
 • Zámecká knihovna
 • Zámecký sklep s obřím sudem
 • Římané a Germáni v kraji pod Pálavou
 • Víno napříč staletími
 • Zámecká kaple
 • Výstava I.
 • Výstava II.

Jeskyně Na Turoldu jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi v jurském vápenci v ČR a leží v přírodní rezervaci vrch Turold na okraji města Mikulova. Na stropě jeskyně si všimnete korozních tvarů, které evokují procházku po dně jurského moře. Největším prostorem jeskyně je Jezerní dóm, v němž se nachází kouzelné smaragdově zelené jezírko. 

Najdete tu skvělé ubytování Mikulov, které rozhodně stojí za to. Vyberte si i vy!

Krkonoše

Krkonoše se řadí mezi rezervaci UNESCO, vyskytují se zde vzácné druhy rostlin i živočichů, například vrkoč severní, kos horský či slavík modráček tundrový. Jedná se o nejvyšší české hory, které jsou zároveň nejnavštěvovanějším horským místem. Kdo ví, možná tu potkáte i Krakonoše, strážce této oblasti.

V Krkonoších najdete hned několik vodopádů, a jedním z nich je Labský vodopád. Dosahuje výšky 45 m a podívat se na něj můžete díky vyhlídce se zábradlím. V zimě se vodopád mění na ledopád a podívaná je tak ještě o něco zajímavější.

Sněžka (1603 m n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice vůbec. Z jejích výšin uvidíte krajinu nejen našeho státu, ale také Polska. Dopravit se na její vrchol můžete po svých nebo lanovkou.

Krkonoše jsou opravdu krásné, podívejte se na ubytování Krkonoše, abyste našli ten nejlepší možný pobyt a celý zážitek si tak ještě více zpříjemnili. 

Chcete-li se ubytovat, máte hned několik možností:

 • Hotel – pro větší pohodlí, větší kvalitu, snídani či polopenzi v ceně
 • Apartmán – větší soukromí, pobyt ve více lidech, vlastní kuchyně
 • Penzion – levnější, snídaně v ceně, rodinná atmosféra
 • Chata a chalupa – soukromí, větší prostor, možnost samoobsluhy, dovolená s celou rodinou či přáteli

Ubytování si rezervujte na portále Hauzi.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na výlety ve vinařských oblastech a v Krkonoších