Menu
StudentMag
Studentský život

Tipy na Halloween pro dospělé. Namíchejte si ten pravý drink!

Redakce

Redakce

30. 10. 2019

Podzim je tu a s ním i Halloween, který se těší obrovské popularitě především v zámoří. Nechte se inspirovat tradicemi Spojených států, okořeňte si konec října drinkem s nejprodávanější americkou whiskey Jack Daniel’s a užijte si Halloween s přáteli.

Jak jsme již zmínili, halloweenské moderní tradice se dodržují především v anglicky mluvících zemích. Větší komercializace se svátek dočkal až po roce 1900 a koledovat začaly děti až o padesát let později, takže za dob Jacka Daniela probíhaly oslavy asi trochu jinak, nicméně vzhledem k tomu, že byl velký šprýmař a rád si užíval života i společnosti, můžeme říct, že by si jej určitě zamiloval i v dnešní podobě. Vždyť se sám rád staral o zábavu svých sousedů a obyvatel městečka Lynchburg, třeba i vlastní kapelou, kterou tu založil a podporoval.

Užijte si proto letošní Halloween po vzoru starého dobrého Jacka, obklopte se přáteli a připravte si drink, který není náročný ani na ingredience ani na přípravu. Postačí vám jen Jack Daniel’s Honey, zázvorové pivo a led. A propos, víte, jaký je rozdíl mezi zázvorovým pivem a ginger ale? Zázvorové pivo se tradičně vaří a fermentuje, zatímco ginger ale je sycený nápoj z vody a zázvoru. Pivo má tak většinou štiplavější chuť.

Jack Honey & Ginger

Jack Daniels

Ingredience:

  • 1 díl Jack Daniel’s Honey
  • 2-3 díly zázvorového piva
  • Led
  • Limeta

Postup:

Vysokou sklenici naplňte ledem. Přelijte 1 dílem Jack Daniel’s Honey a doplňte 2-3 díly zázvorového piva. Ozdobit a případně ještě dochutit můžete měsíčkem limety a její šťávou. Na zdraví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na Halloween pro dospělé. Namíchejte si ten pravý drink!