Menu
StudentMag
Studentský život

Tipy na česká města a obce, která byste měli přidat na svůj cestovatelský seznam

Poznávání České republiky vás obohatí a poznáte díky němu řadu míst, o kterých byste jinak neměli ani tušení. Která česká města a obce stojí za návštěvu? Připravili jsme si pro vás seznam těch, která jsou krásná, malebná a dopřejete si díky nim zasloužený odpočinek. O dvou z nich jste jistě již slyšeli, ale další dvě pro vás pravděpodobně budou naprosto neznámá.

Luhačovice

Když se řekne Luhačovice, nejspíš vás ihned napadne lázeňství, léčivé procedury a procházky po kolonádě. Ovšem Luhačovice toho mají v nabídce mnohem víc. Pokud svůj pobyt v Luhačovicích propojíte s pobytem v lázních, rozhodně si nenechte ujít poznávání místní architektury, jež je dílem slavného slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Jakmile si zamluvíte vhodné ubytování Luhačovice, sepište si seznam míst, která při své návštěvě navštívíte.

Na tomto seznamu by měl být rozhodně být Jurkovičův dům. Jedná se totiž o nádhernou stavbu v secesním stylu, která je nepřehlédnutelná a nyní slouží jako hotel. Kromě nádherných architektonických děl vás ale v Luhačovicích jistě okouzlí i malé Jezírko lásky, u kterého si můžete posedět na lavičce a užívat si okolní ticho a klid a za návštěvu stojí i Luhačovická přehrada.

Kroměříž

Kroměříž je hojně navštěvovaným českým městem, protože se může pochlubit bohatou historií, nádhernými památkami i pěknou atmosférou. Protože Kroměříž je kulturním centrem a nachází se v ní velké množství škol, je jí přezdíváno Hanácké Atény. Zdejší Arcibiskupský zámek a také Květná a Podzámecká zahrada jsou zapsány na seznamu UNESCO. Za návštěvu stojí ale i místní kostely, kaple, muzea a galerie. Kroměříž byla právem vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky a rozhodně patří na váš cestovatelský seznam.

Mikulov

Město Mikulov se nachází v jižní moravě a je jedním z nejkrásnějších měst na Pálavě. Nejpopulárnější je Mikulovský zámek, který nesmíte při návštěvě města vynechat. Oblíbenými atrakcemi jsou také procházka na Kozí hrádek či Jeskyně Na Turoldu.

Toto oblíbené město je také skvělým výchozím místem pro další místa. Najděte si ubytování Mikulov a navštivte některé z oblíbených míst například Lednice nebo Valtice.

Strakov

Malá, nenápadná, ale okouzlující obec se nachází vedle Litomyšle. V jejím středu se nachází rybník, do kterého přitéká vody z Končického potoka a za vidění stojí kaple panny Marie, která zde stojí již od roku 1734. Máte-li rádi původní architekturu, jistě si povšimnete i několika roubených domů, jenž se v obci stále dochovaly.

Přestože je obec opravdu malá – žije v ní přibližně 230 obyvatel – je opravdu kouzelná a její návštěvu můžete spojit s návštěvou Litomyšle. Právě z ní totiž vede přes obec červená turistická trasa, jež končí na rozhledně, která se nachází na Kozlovském kopci a nabízí nádherný výhled do kraje.

Velké Karlovice

Slyšeli jste již někdy o obci Velké Karlovice? Leží ve Zlínském kraji a žije v nich více jak 2 000 obyvatel. Proč stojí za návštěvu? Jedná se totiž o nádhernou valašskou obec, ve které se přenesete v čase zpět do minulosti. Pastviny s ovcemi, kapličky a roubenky – to vše je ve Velkých Karlovicích k vidění. Díky tomu, že se obec nachází v Beskydech a je poměrné hornatá, jedná o oblíbenou turistickou destinaci po celý rok.

V zimě se dá na okolních svazích lyžovat, v létě je lze zdolávat pěšky a za odměnu si vychutnávat báječné výhledy. Možností ubytovat se ve Velkých Karlovicích se nabízí celá řada. Ubytovat se můžete v chalupách, chatách, apartmánech i luxusních hotelech, ve kterých vám bude chutnat kvalitní káva. Při svém pobytu byste si neměli nechat ujít ochutnávku tradičních valašských pokrmů, které se zde podávají.

Kolik z výše zmíněných měst a obcí jste již navštívili? Přestože Luhačovice a Kroměříž jsou dobře známé, Velké Karlovice a Strakov si také zaslouží vaši pozornost. Poznejte krásy České republiky a návštěvu populárních míst prostřídejte s těmi méně známými. Uvidíte, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat a díky minimu turistů si na méně známých místech dopřejete klid a dostatek soukromí při poznávání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na česká města a obce, která byste měli přidat na svůj cestovatelský seznam