Menu
StudentMag
Studentský život

Thajsko a nejhezčí pláže ostrova Ko Lanta

Pokud hledáte ostrůvek s krásnými plážemi, preferujete míň turistů a rádi také navštívíte bar, thajský ostrov Ko Lanta je pro vás jak dělaný! Zahrabejte nohy do písku a vychutnávejte si atmosféru na některé z několika nádherných plážích.

Klong Nin Beach

Klong Nin Beach je poměrně dlouhá a rušnější pláž s množstvím barů situovaných přímo na pláži. Mezi jedny z nejlepších barů na tomto místě patří například Blue Moon Bar, kde se dá celý den spokojeně vyvalovat ve stínu a pít koktejly. Milovníci sociálních sítí tu ocení také veřejnou Wi-Fi.

Tip: Na severu této pláže je krásný záliv s téměř soukromou pláží – jen pro lidi z rezortu. Nachází se tu krásné ubytování s bazénem přímo na pláži – Lanta Palace Resort & Beach Club.

Lanta Secret Beach

Secret Beach, která ale vlastně není až tak tajná. Malá pláž na západním pobřeží, která se nachází mezi Relax Beach a Klong Khong Beach. Palmy, jeden lokální bar, ve které dokonce i vaří, dostatek stínu, pohoda a pokoj.

Pláž je vhodná především pro lidi, kteří:

  • Mají rádi svůj pokoj, relax a rádi si dají chlazené pivo a oběd v baru.
  • Cestují s rodinou. Spousta zeleně, stínu i místa vám zaručí soukromí a klid.

Tip: Než se vydáte na cesty, doplňte si své znalosti angličtiny. Cestování si pak užijete s menší dávkou stresu. Navštivte proto jazykovou školu a využijte třeba individuální výuky angličtiny.

Relax Beach

Tato pláž sousedí s výše zmíněnou Secret Beach. Přístup na pláž je možný pěšky přímo ze Secret Beach. Je ideální kombinací pěkného moře, barů a vkusných bungalovů nacházejících se přímo na pláži.

Tuto pláž ocení:

  • Rodiny s dětmi.
  • Lidi, kteří chtějí mít komfort restaurací na dosah ruky
  • Ti, kteří mají rádi ubytování na pláži.

Nui Beach

Nui je velmi fotogenická a kouzelná plážička, na kterou je krásný výhled z dřevěné restaurace. Jde spíš o lokální pláž s jedním barem. Velkou nevýhodou ale je, že je pláž téměř bez stínu a že je ve vodě až příliš moc kamenů, které budou nepříjemné především při odlivu.

Nui Beach si užijí především:

  • Dobrodruzi na motorkách, pro které je Nui Beach jen krátkou zastávkou na koupání
  • Ti, kteří si chtějí vychutnat krásný západ slunce

Bamboo Beach

Dlouhá, široká a divoká pláž obklopená krásnou zelenou přírodou. Pláž je bez ubytování, bez baru a zároveň bohužel i bez většího stínu. I tak ale tato pláž stojí za návštěvu.

Vhodná především pro:

  • Ty, kteří sem zabloudí během svých potulkách ostrovem
  • Ty, kteří ocení divokou přírodu a nevyhledávají bary

 

Která pláž vás nejvíc zaujala? Těžko se mezi nimi vybírá, že? Tak si půjčte motorku a navštivte všechny!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Thajsko a nejhezčí pláže ostrova Ko Lanta