Menu
StudentMag
Studium

Tebe jsem tu ještě neviděl. Máme 6 tipů, jak být ve škole nenápadný

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

5. 2. 2015

Znají to všichni. Ta chvíle, kdy se vyučující rozhodne, že z nějakého studenta dostane odpověď na svoji otázku. V tu chvíli začíná boj. Budete to vy, nebo ne? Jsou to nervy. My pro vás máme 6 tipů, jak vypadat na semináři nenápadně.

Nenavazujte oční kontakt

Občas opravdu pomáhá sklopit hlavu a dělat, jako že tam vůbec nejste. Ale hodně záleží na dané situaci, protože tato taktika může být použita proti vám. Dáváte tím tak trochu hodně najevo, že jste mimo, a záleží na vyučujícím, jak s vámi naloží.

Něco si zapisujte

Nebo to aspoň předstírejte. Musíte vypadat, jako že jste hrozně busy. Jako odpověď samozřejmě znáte, ale není čas ji říct.

Nemluvte

Nikdy s nikým. To se v hodině a obzvlášť na semináři nedělá a hlavně nevyplácí.

Neotáčet se

Souvisí s tím mluvením. Pokud se chcete vyhnout smršti otázek, na jakou střední jste chodili a co na vysoké vlastně děláte, tak se nehýbejte.

Notebook

Spása, nebo zkáza? Pokud do něj budete čumět a smát se, protože se zrovna díváte na TBBT, tak si moc nepomůžete. Ale jakožto pilný student máte plus a navíc nejste moc vidět. #doublekill

Kde zase je…

Pokud se ráno vzbudíte a máte takový ten divný pocit, že dneska to nepůjde a nechcete riskovat svoji pověst vždy připraveného študáka, tak pro vás máme nejúčinnější zbraň. Nikam nechoďte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tebe jsem tu ještě neviděl. Máme 6 tipů, jak být ve škole nenápadný