Menu
StudentMag
Studentský život

Styly šatů s dlouhými rukávy – novinky a trendy pro tuto sezónu

Rukáv je velmi důležitým detailem oděvu, který plní nejen dekorativní funkci. Pomocí jeho délky a tvaru můžete upravit svou siluetu. Proto při výběru šatů stylisté doporučují věnovat pozornost tomuto detailu.

Jak si vybrat šaty na postavu podle typu rukávu

Styly šatů s dlouhými rukávy jsou rozmanité, což dává módním ženám možnost vybrat si nejlepší model na základě charakteristik střihu a osobních preferencí.

Šaty s plnými rukávy

Rukáv je vyroben z jednoho kusu společně s přední a zadní částí oděvu a není oddělen švem. Plynulé linie střihu vytvářejí ženskou siluetu bez jakýchkoli hran. Rukávy jsou v horní části mnohem širší, takže zápěstí vypadají tenčí.

Pouzdrove šaty s plnými rukávy jsou ideální pro ženy s postavou typu „hruška“, sportovkyně s napumpovanými pažemi, dívky s mužskou postavou, které potřebují dodat image eleganci a jemnost. Nedoporučuje se ženám s postavou obráceného trojúhelníku, protože ramena a hrudník se opticky ještě zvětší, a ženám s postavou jablka – silueta se ještě více „rozostří“.

Šaty se zavinovacími rukávy

Šev na průramku – prvek našitý na průramku v místě, kde se rameno přirozeně stýká s paží. Šev může být v různých úhlech nebo svislý, podle toho, co si designér představuje. Vytváří velmi elegantní a přísnou siluetu, a proto se často používá pro klasické šaty. Díky dalším prvkům, jako je plisování nebo bukanýr, může být styl šatů velmi romantický a ženský.

Rukávy na krk doporučují stylisté dívkám, které chtějí vypadat štíhlejší. Skvělým řešením by v tomto případě byly šaty, jejichž rukávy jsou vyrobeny z materiálu kontrastních barev. Umístění švu je velmi důležité: pokud je svislý, pak se horní část téměř shoduje s linií pasu, pokud je šikmý, pak se ramena zdají větší.

Šaty s raglánovými rukávy

Šaty s raglánovými rukávy se nehodí pro každého. Například je kontraindikován u žen se širokými rameny a nadmutým hrudníkem. Celá podstata spočívá ve zvláštnosti střihu, a to v americkém průramku, ke kterému je přišit rukáv. V tomto případě se šev táhne od podpaží až ke krku a dodává objem horní části těla.

Šaty s košilovým rukávem

Vlastnosti rukávů: prodloužený ramenní šev, prohloubený průramek. Tyto prvky umožňují plnou volnost pohybu a nezpůsobují nepohodlí.

Šaty se zvonovými rukávy

Jeden z nejelegantnějších typů rukávů, který se vyznačuje objemným čtvercovým tvarem, čímž připomíná zvon. Rukávy se na zápěstí neshrnují do manžet. Může být dlouhá, po lokty, volně splývavá nebo nadýchaná.

Šaty s netopýřími rukávy

Tyto šaty se vyznačují absencí ramenních švů, objemem v horní části, postupným zužováním k zápěstí, linií průramků vycházející z pasu. V kombinaci s tlumeným výstřihem na ramena a nadměrným střihem vytváří dramatický ležérní vzhled. V tomto stylu můžete často vidět ženy v plážových šatech https://shopsy.cz/damske-plazove-saty

Šaty s volány na zápěstí

Rukávy s volány nejsou nejpraktičtější variantou, ale jsou romantické a okouzlující zároveň. Rukávy s volánem přišly do módy v 90. letech, ale dnes jsou stále stejně trendy.

Šaty s manžetami

Šaty s manžetovými rukávy vypadají vždy elegantně a romanticky. Jsou vyrobeny z lehké dobře projmuté látky. Může mít mnoho variant šířky, výšky ramen, objemu shromáždění. Věnujte pozornost šifonovým šatům.

Kimono šaty

Kimono se vyznačuje objemnými průramky a prodloužením od ramene. Klasický rukáv téměř zcela kopíruje exotický střih japonského oblečení a zakrývá polovinu ruky. Žádná pouta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Styly šatů s dlouhými rukávy – novinky a trendy pro tuto sezónu