Menu
StudentMag
Kam na vysokou školu

Studujte malbu u Knížáka. Za studium zaplatíte 35 tisíc korun

Redakce

Redakce

26. 6. 2013

Po dvou neúspěšných pokusech dostala akreditaci nová soukromá umělecká škola. Bude zaměřená na výtvarné umění a jejím rektorem se stane někdejší rektor Akademie výtvarných umění a bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák.

Školné by mělo studenta vyjít na 35 tisíc korun za semestr, zatím je nabízeno pouze bakalářské studium. Začít studovat budete moci už příští rok na podzim, ale přihlášky můžete posílat už od letošního podzimu.

Škola chce konkurovat AVU a UMPRUM

Nová umělecká škola, která se chce profilovat jako konkurence AVU a UMPRUM, má za cíl nabídnout kvalitní umělecká studia i pro velké množství studentů, kteří neuspějí právě u přijímacích zkoušek na tyto vysoce výběrové školy (úspěšnost u přijímacích zkoušek se zde pohybuje okolo 5 %).

Budoucí studenti by měli mít možnost studovat jak klasické obory, jako je malba, fotografie nebo grafika, tak i teoretické předměty jako dějiny umění, psychologie umění či galerijnictví a muzejnictví. Zároveň by chtěla škola připravovat i budoucí odborníky na trh s uměním, již podle budoucího rektora Milana Knížáka právě v České republice zatím chybí.

Kromě Knížáka, který hodlá přispět do školní knihovny svým vlastním archivem odborných knih, bude učitelský sbor zastoupen také jmény Miloše Šejna či Františka Hodonského.

Celá škola bude zaštiťována agenturou Art Design Institut, která kromě samotné školy plánuje provozovat i školní prodejní galerii, výtvarné bienále či různé aukce studentských prací.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studujte malbu u Knížáka. Za studium zaplatíte 35 tisíc korun