Menu
StudentMag
Studium v zahraničí: Austrálie

Studium v Austrálii: Vysoké náklady vyrovnává kvalita a zážitky

Redakce

Redakce

24. 6. 2017

Austrálie je jednou ze zemí s vůbec nejvyšší životní úrovní a ojedinělým exotickým prostředním. Tato kombinace každoročně přitahuje nejen vlnu turistů, ale také více než 400 tisíc studentů ze 140 zemí.

Automatické pracovní povolení pomůže vyrovnat se s náklady na studium

Studovat v Austrálii je zprvu velice nákladné – kromě školného musíte počítat také s povinným pojištěním 350 AUD na rok, s poplatky za víza, cenou letenky (okolo 35.000 korun) a náklady na život.

Nicméně jednou z největších výhod je automatické pracovní povolení ke studentskému vízu. Toto povolení je mimo prázdniny limitované na 20 hodin týdně, studenti najdou práci nejčastěji jako číšníci, servírky, mohou rozvážet pizzu a podobně. Studentské vízum dostane každý, jenž doloží, že je přijat na některou z australských škol – to většinou znamená každý, kdo zaplatí školné.

Více o studentských vízech se můžete dočíst na této adrese.

Vybrat si můžete z mnoha kvalitních, různě zaměřených škol

Studium v Austrálii je považované za velmi kvalitní. Platí přímá úměra; čím je škola dražší, tím je kvalitnější.

Nalezneme zde střední školy, univerzity a takzvané „Vocational Education and Training Institutions“, které odpovídají vyšším odborným školám. Převážná většina studentů si ale přijíždí do Austrálie zlepšit svou angličtinu – pro ně zde existuje velký počet převážně soukromých jazykových škol, které se specializují na výuku angličtiny pro zahraniční studenty (angličtina je v Austrálii jeden z hlavních studijních předmětů).

Kolik přibližně stojí studium v Austrálii?

studium angličtiny: 150 – 250 AUD/týden

odborné předměty: 1.500 – 2.500 AUD/půl roku

studium na univerzitě: 5.000 – 15.000 AUD/semestr

Obraťte se na agenturu

V případě zájmu o studium v Austrálii se vyplatí využít agenturu. Obvykle mají provizi od školy, již si zaplatíte, a neúčtují si tak další poplatky za vyřízení. Některé se navíc postarají nejen o víza, ale také o ubytování a výhodné letenky; dále pomohou i s výběrem školy.

Nenechte se ale příliš ovlivnit pracovníky agentur. Je potřeba mít již představu o tom, co hledáte a co očekáváte. Samozřejmostí je návštěva více než jedné agentury a porovnání toho, co je nabízeno – každá má nasmlouvané jiné školy a nabízí něco jiného. Ideální je, pokud má svou pobočku i v Austrálii.

Nevýhodou studia v Austrálii jsou především velké vstupní náklady. Je to ale nesmírně zajímavá země a studium v ní vám zajistí nejen slibnou položku v životopisu, ale i mnoho nevšedních zkušeností a zážitků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studium v Austrálii: Vysoké náklady vyrovnává kvalita a zážitky