Menu
StudentMag
Studentský život

Studentský pokoj ve skandinávském stylu – jak na to?

Harmonie a klid na učení. Přesně tak působí správně zařízený studentský pokoj ve skandinávském stylu. Hlavním rysem severského způsobu bydlení je světlost, chladnost, preciznost a uspořádanost. Skandinávský pokoj vypovídá už na první pohled o velmi dobré organizovanosti svého majitele. Pro studování je tedy ideální.

Hned na začátku vás ale musíme upozornit, že v severském interiéru je okamžitě vidět každé smítko. Pokud tedy úklid nepatří mezi vaše oblíbené činnosti, nebo na něj nemáte dost času (vyjma zkouškového období, kdy se nějaký ten nepořádek snese), nebude pro vás skandinávský styl to pravé. Jestliže je čistota vaším přítelem, severský design si rychle zamilujete.

Prim hrají světlé tóny barev

Interiéry v severském designu jsou řešený ve světlých tónech. Nejčastějšími barvami jsou bílá, šedivá nebo velmi světle modrá. Výhodou těchto barev je, že opticky prosvětlují a zvětšují celou místnost. Vzniká tak dojem „open space“, což je hlavní motiv skandinávského stylu.

Vzhledem ke světlým stěnám má spousta lidí tendenci volit tmavou podlahu. Ta ale do skandinávského stylu nepatří. I podlaha by měla být světlá – velmi oblíbené jsou světlé dřevěné podlahy, které by měly mít i letokruhy.

Co se týče dekorace, populární je obložení zdí dřevěnými deskami. Jedná se však o poměrně drahou záležitost. Levnější variantou jsou samolepky se severskými motivy.

V jednoduchosti je krása

Harmonii vyzařující skandinávský nábytek je typický svou jednoduchostí, je vysoce funkční a ergonomický. Tento aspekt využijete hlavně v případech, kdy budete sedět u učení nebo psaní seminárních prací. Z ergonomických židlí vás už záda bolet nebudou a ani zatuhlé šíjové svaly už vás nebudou trápit.

Základem každého studentského pokoje zařízeného ve skandinávském stylu jsou dřevěné masivní postele. Při jejím výběru buďte zvlášť pozorní – je třeba, aby postel byla opravdu kvalitní. Jinak byste si rychle mohli přivodit problémy s páteří, které se léčí velmi dlouho. Co se týče barvy, i postel by měla být světlá. A zároveň jednoduchá.

Dojem „open space“

Velmi oblíbeným nábytkem jsou komody ze dřeva. Tam si může student ukládat nejen sešity a učebnice, ale v případě potřeby i sezonní oblečení a další nezbytné věci. I komody by samozřejmě měly být ve světlých barvách a jednoduchém stylu, aby zbytečně nevyčnívaly a nenarušovaly vzhled pokoje.

Pro skříně platí to samé, co pro postele a komody – měly by být světlé, jednoduché a bez zbytečného zdobení. Především musí být funkční. Vhodnější jsou menší skříně, které nenarušují dojem „open space“. Ani stůl by neměl být příliš velký.

Šmrnc pokoji můžete dodat pomocí malých polštářků v sytě červené či zelené barvě. Ale nepřehánějte to s nimi. Příliš barevný pokoj by měl do požadovaného skandinávského designu pořádně daleko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studentský pokoj ve skandinávském stylu – jak na to?