Menu
StudentMag
Studentské finance

Studentské licence softwaru: Ušetřete za grafické programy i MS Office

Martin Ulbrich

Martin Ulbrich

2. 10. 2013

Při nákupu studentské verze některých programů můžete ušetřit i tisíce korun. Předložený doklad o studiu totiž automaticky znamená slevu na plnou verzi MS Office, Adobe Photoshop a dalších oblíbených aplikací.

Pro současnou výuku na středních a vysokých školách je práce s počítačovým softwarem prakticky samozřejmostí. Mnohé grafické nebo návrhářské programy však přijdou na několik tisíc korun.

Některé softwarové společnosti a obchody proto dávají studentům možnost zakoupit zvýhodněnou studentskou neboli EDU licenci, která jim může ušetřit i 75 procent z běžné ceny. Stačí při nákupu předložit kopii ISIC karty nebo potvrzení o studiu.

Přinášíme vám přehled nejpopulárnějších počítačových programů, na které lze získat studentskou slevu.

Adobe Photoshop

Největší možnost výběru mají studenti, kteří chtějí používat profesionální grafický software. Populární editor bitmapové grafiky od společnosti Adobe mohou pořídit ve verzi Adobe Photoshop Extended CS6 od 5 500 korun. Za klasickou verzi programu by jinak zaplatili přibližně 23,5 tisíce.

Zoner Photo Studio

Levnější variantu bitmapového editoru a současně nástroje pro správu fotografií představuje aplikace od vývojářů z brněnského Zoner Software. U výrobce lze Zoner Photo Studio 16 PRO ESD zakoupit ve studentské verzi za 799 korun. Za komerční licenci programu si musí ostatní uživatelé připlatit tisíc korun navíc.

CorelDRAW

Nástroje nejrozšířenějšího editoru na poli vektorové grafiky uplatní zejména tvůrci webových stránek, letáků, reklamních materiálů a ilustrací. Studentská licence programu CorelDRAW Graphics Suite X6 vyjde v současné době přibližně na 1 500 korun. Cena plné verze kolísá s množstvím dostupných funkcí – mezi 9,5 až 22 tisíci.

AutoCAD

Hlavně na technických a designérských oborech lze plně využít možnosti aplikace AutoCAD pro 2D a 3D projektování, konstrukci a design. Společnost CAD Studio aktuálně nabízí studentskou licenci na tři roky zcela zdarma. Pokud uživatel programu i po vypršení lhůty pokračuje ve studiu, může jeho platnost znovu prodloužit.

Cinema 4D

Mladí grafici rozhodně uvítají profesionální grafický software pro tvorbu 3D modelů a animací. Licence určená pro studenty a učitele s platností na 18 měsíců je rovněž bezplatná. Nejlevnější komerční verze aplikace, Cinema 4D Prime R15, přijde bezmála na 22 tisíc korun.

Microsoft Office

Oblíbená sada MS Office je pro všechny studenty de facto nutností k psaní seminárních prací či tvorbě tabulek, grafů a prezentací. Společnost Microsoft pro ně připravila elektronickou licenci Microsoft Office 365 University.

Její cena začíná v obchodech na 1 700 korunách, základní verze Office 365 přijde přibližně na dva tisíce. Poměrně nízkou slevu kompenzuje Microsoft platností aplikace na čtyři roky. Office 365 pro domácnosti lze za plnou cenu předplatit pouze na rok.

Kancelářský balík je možné pořídit také v tradiční podobě pod názvem Microsoft Office Home and Student 2013 za 2 800 korun, bez časových omezení nebo dokládání studia.

AVG AntiVirus

Studenti, kteří chtějí za přijatelnou částku ochránit svůj počítač před viry a škodlivým softwarem, si mohou pořídit antivirový program od české společnosti AVG Technologies. Studentská verze AVG AntiVirus 2013 s prodloužením na 12 měsíců stojí kolem tří set korun.

ESET NOD32 Antivirus

Vhodným bezpečnostním řešením pro vaše PC může být i antivirový program prověřené společnosti ESET. Aktuální verzi softwaru NOD 32 Antivirus 6 s platností na jeden rok lze zakoupit za 1 200 korun.

Studenti, kteří předloží kopii ISIC karty, mohou při nákupu uplatnit 50% slevu. Výhodná nabídka se týká také licencí platných na dva nebo tři roky.

Total Commander

Několik stovek lze ušetřit rovněž při koupi plné verze všestranného správce souborů Total Commander. V případě doložení probíhajícího studia přijde zhruba na 850 korun, namísto původních 1 100.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Studentské licence softwaru: Ušetřete za grafické programy i MS Office