Menu
StudentMag
Studentský život

Studentské koleje ve Zlíně. Kde se ubytovat při studiu UTB?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

25. 8. 2017

I když město Zlín, jež je centrem moravského Zlínského kraje, není místem, kam by se hrnuly davy budoucích vysokoškoláků, univerzitním městem přeci jen je. Jaké studentské koleje ve Zlíně najdete a kde se mohou ubytovat studenti UTB?

Studentské koleje ve Zlíně – UTB

Čest označení univerzitního města moravskému Zlínu propůjčuje zdejší Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, kterou najdete na adrese Veřejná, nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín. Jedná se o jednu z českých veřejných univerzit, na které lze studovat ekonomické, přírodovědné, humanitní, umělecké i technické obory. Studenti UTB si mohou vybrat z ubytování na třech kolejích, ubytovací služby mohou ovšem využít i studenti jiných škol, případně veřejnost.

Vysokoškolská kolej Štefánikova 150, Zlín

Kolej Štefánikova (budova UTB U7) se nachází jednu zastávku trolejbusem (zastávka u Zámku), anebo 8 minut pěšky, od nádraží Zlín. Studenti zde bydlí v dvoulůžkových pokojích, ve kterých se nachází chladnička a internetová přípojka (internetové připojení je k ubytování zdarma). Ve společných prostorách je k dispozici společné sociální zařízení a kuchyňka s vařičem a mikrovlnkou. Kapacita koleje je 196 lůžek.

V budově koleje se nachází rovněž internetová studovna, několik TV místností, prádelna se sušárnou a úschovna kol. Je možné si zapůjčit žehličku či denní tisk. V blízkosti vysokoškolské koleje lze navštívit nákupní centrum, několik restaurací a pizzerií, divadlo či multikino, krytý bazén, volejbalové hřiště, k dispozici je zde rovněž VŠ menza.

Vysokoškolská kolej Antonínova 4379, Zlín

Kolej Antonínova (budova UTB U6) je od nádraží Zlín vzdálena 12 minut pěšky, v blízkosti se nachází zastávka Poliklinika. Studenti se zde mohou ubytovat v jednolůžkových, dvoulůžkových či třílůžkových pokojích, všechny mají internetovou přípojku(internetové připojení je k ubytování zdarma). Tři pokoje vždy tvoří jednu buňku, která má společnou kuchyňku a sociální zařízení. Kapacita koleje je 328 lůžek.

Stejně jako na Štefánikově koleji je k dispozici internetová studovna, TV místnosti, prádelna, sušárna, úschovna kol a žehlička a denní tisk k zapůjčení. V blízkosti vysokoškolské koleje najdete restaurace, kino, galerii i sportovní areál.

Vysokoškolská kolej nám. T. G. Masaryka 3050, Zlín

Nově zrekonstruovaná budova této vysokoškolské koleje se nachází u hlavního areálu univerzity na náměstí T. G. Masaryka, jedná se o budovu UTB U12. Vzdálenost od nádraží Zlín je 8 minut pěšky, blízko je zastávka Dům umění. Ubytování je možné v dvoulůžkových pokojích, přičemž dva pokoje vždy tvoří jednu buňku. Pro buňku je společné sociální zařízení a kuchyňka. Kapacita koleje 334 lůžek.

Pokoje jsou vybaveny internetovou přípojkou (internetové připojení je k ubytování zdarma). V budově je k dispozici internetová studovna, TV místnosti, prádelna a sušárna, rovněž je možnost zapůjčit si žehličku a denní tisk. V blízkosti vysokoškolské koleje se nachází tenisové kurty, sportovní areál, krytý bazén nebo třeba lyžařský svah.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Studentské koleje ve Zlíně. Kde se ubytovat při studiu UTB?