Menu
StudentMag
Studentský život

Studentské koleje v Olomouci. Kde budete bydlet při studiu UPOL?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

15. 8. 2017

Moravská Olomouc, metropole Hané a centrum Olomouckého kraje, je zároveň univerzitním městem, a to díky tomu, že zde sídlí Univerzita Palackého. Kde budete bydlet, pokud se rozhodnete pro studium UPOL? Jaké studentské koleje v Olomouci najdete?

Studentské koleje Olomouc – UPOL

Vznešené označení univerzitního města moravské Olomouci zajišťuje zde sídlící Univerzita Palackého, kterou najdete na adrese Křížkovského 8, Olomouc. Jedná se o veřejnou univerzitu, jíž tvoří celkem 8 fakult různého zaměření, přičemž jejich budovy se nachází na různých místech města.

Proto je pro studenty výhodné vybírat si kolej i podle fakulty, kterou se chystají studovat. A jaké studentské koleje UPOL svým studentům nabízí? Správa kolejí a menz UP má na starosti následujících 12 objektů, přičemž 11 z nich je určeno primárně pro ubytování studentů.

Vysokoškolské koleje Olomouc – UPOL

  • Kolej 17. listopadu (Tř. 17. listopadu 1083/54)

Nachází se v areálu Envelopa, tedy v blízkosti teologické, právnické, pedagogické a filozofické fakulty. Zde je k dispozici rovněž menza.

  • Kolej Bedřicha Václavka (Šmeralova 1090/8)

Rovněž v areálu Envelopa, takže výhodná poloha pro studenty teologické, právnické, pedagogické či filozofické fakulty.

  • Kolej Evžena Rošického (U Sportovní haly 40/4)

Kolej vhodná speciálně pro sportovce – přímo v jejím areálu se nachází hřiště, kde studenti hrají plážový volejbal a provozují mnoho dalších sportů. V blízkosti se nachází Sportovní hala UP.

  • Kolej Chválkovice (Na Zákopě 543/26)

Kolej především pro studenty toužící po klidné lokalitě, nachází se na předměstí Olomouce, v části Chválkovice.

  • Kolej J. L. Fischera (Šmeralova 1116/10)

Další vysokoškolská kolej umístěná v areálu Envelopa. V její budově je navíc umístěno Centrum jazykové přípravy Právnické fakulty UP a zdravotní středisko.

  • Kolej generála Svobody (Šmeralova 1122/12)

I tato studentská kolej se nachází v areálu Envelopa.

  • Koleje Neředín I, II, III a IV (Tř. Míru 644/113, U Letiště 786, U Letiště 827, U Letiště 847)

Tyto 4 kolejní budovy se nachází v Neředínském univerzitním kampusu, který leží v blízkosti Fakulty tělesné kultury a menzy.

  • Kolej Šmeralova (Šmeralova 1084/6)

Další kolej umístěná v areálu Envelopa, v blízkosti teologické, právnické, pedagogické a filozofické fakulty.

  • Ubytovna Vančurova (Vančurova 671/2)

Toto ubytovací zařízení s nadstandardním vybavením, umístěné v atraktivní lokalitě v centru města, slouží primárně k ubytování zaměstnanců a hostů univerzity, případně ke krátkodobému a letnímu ubytování.

Studentské koleje Olomouc – MVŠO

Kromě UPOL najdete v Olomouci ještě Moravskou vysokou školu Olomouc. MVŠO nedisponuje vlastním ubytovacím zařízením, díky dohodě s Univerzitou Palackého však její studenti mohou využít ubytování na výše jmenovaných kolejích UPOL. Studenti MVŠO mají také možnost se za zvýhodněnou cenu ubytovat v ubytovně Marie, které je lokalizované v centru města (Tř. Svobody 41).

Studentské koleje Olomouc – CARITAS

Studenti Vyšší odborné školy sociální Olomouc (CARITAS) mohou využít vlastního ubytovacího zařízení školy, které má kapacitu 86 lůžek. Kolej se spolu s jídelnou a knihovnou nachází v areálu školy na adrese Křížkovského 505/6.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Studentské koleje v Olomouci. Kde budete bydlet při studiu UPOL?