×
StudentMag

Studentská televize UP slaví 2 roky. Podívejte se na její reportáže

FOTO: Studentská televize UP - reportáž

Televizní kanál studentů olomoucké univerzity letos vstupuje do třetího ročníku vysílání. Svým divákům již přiblížil veletrh Gaudeamus nebo protesty proti školským reformám.

[flowplayer src=’https://www.studentmag.cz/wp-content/uploads/2013/09/studentska-televize-up-protesty-proti-reformam.mp4′ width=460 height=259 splash=’https://www.studentmag.cz/wp-content/uploads/2013/09/studentska-televize-up-protesty-proti-reformam1.jpg‘]

Zpravodajsko-publicistický projekt funguje na půdě univerzity od podzimu 2011. Za jeho vznikem stáli především pracovníci oddělení audiovizuálních služeb a oddělení komunikace, velkou roli ale sehrál také zájem samotných studentů.

Redaktory se mohou stát studenti všech oborů

Právě studenti žurnalistiky z Univerzity Palackého v Olomouci se výraznou měrou podílejí na obsahu kanálu – od samotného natáčení až po závěrečný výběr a střih scén. Do redaktorského týmu však mají za určitých podmínek otevřené dveře všichni studenti univerzity.

„Omezením může být fakt, že v našem audiovizuálním centru používáme profesionální televizní střihový program AVID Media Composer a studenti v něm pochopitelně musejí umět pracovat,“ vysvětlil Jiří Vrba z oddělení komunikace UPOL.

Veřejnosti médium dodává informace, studentům praxi

Cílem mediálního projektu je formou reportáží a rozhovorů informovat akademickou obec i veřejnost o dění na univerzitě. Redaktoři se zase jeho prostřednictvím blíže seznámí s obsahovou i technologickou stránkou televizní žurnalistiky.

[flowplayer src=’https://www.studentmag.cz/wp-content/uploads/2013/09/studentska-televize-up-veletrh-gaudeamus.mp4′ width=460 height=259 splash=’https://www.studentmag.cz/wp-content/uploads/2013/09/studentska-televize-up-veletrh-gaudeamus.jpg‘]

Studentská televize UP nevysílá živě jako běžné televizní stanice, ale zveřejňuje hotové reportáže na svých komunikačních kanálech.

Hlavní vysílací doménou je internet

Mezi ně patří zejména univerzitní webové stránky, kanál PalackyUniversity na serveru Youtube a internetový deník Žurnál UP. Dalšímu šíření obsahu napomáhají také sociální sítě a studentské portály.

Jak ukazuje statistika televizního kanálu na Youtube, největší sledovanosti se u studentského publika těší převážně zpravodajství z akcí zahraničních studentů, univerzitních dnů otevřených dveří či vzdělávacích veletrhů.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..