Menu
StudentMag
Studium

Studenti soutěží o nejlepší projekt z evropských fondů. Ceny si odnese každý

Martin Ulbrich

Martin Ulbrich

22. 9. 2015

Ještě necelý měsíc mohou studenti a učitelé středních škol posílat své návrhy do celostátní soutěže Navrhni projekt. Vyzkouší si v ní připravit vlastní projekt z evropských peněz.

Ministerstvo pro místní rozvoj chce tak seznámit mladé lidi s problematikou evropských fondů a zapojit je do regionálního rozvoje. „Hlavním přínosem soutěže je, že studenty učí projektové kultuře a podněcuje v nich zájem o rozvoj okolí, ve kterém žijí, nebo studují,“ vysvětlila koordinátorka soutěže Hana Císařová.

Své projekty mohou do soutěže přihlašovat všichni studenti a učitelé středních škol, bez ohledu na zaměření a typ školy. Každý soutěžní tým tvoří dva až pět studentů a jeden učitel.

Projekty mohou rozvíjet libovolnou oblast regionu

Volnou ruku nechávají organizátoři soutěžícím i v zaměření samotných projektů. Nezáleží na tom, jestli studenti přijdou s novými nápady v oblasti vzdělávání, kultury, dopravy nebo životního prostředí. Tématem může být cokoliv, co by rádi zlepšili ve svém regionu.

Pro přihlášení do soutěže týmy vyplní zjednodušenou projektovou žádost, v níž popíšou přínosy svého projektu a zvolí operační program, ze kterého by čerpali dotace. Formulář musí odeslat do 20. listopadu na e-mailovou adresu některé z kanceláří Eurocenter.

O pomoc s vyplněním žádosti mohou studenti požádat regionální koordinátory Eurocenter, potřebné informace najdou také na webových stránkách www.navrhniprojekt.cz. Koordinátoři mohou rovněž uspořádat semináře k soutěži přímo ve školách.

Návrhy posoudí skuteční hodnotitelé

V soutěži Navrhni projekt budou oceněni autoři všech přihlášených projektů. Autoři tří nejlepších návrhů pak získají věcné ceny jako ultrabooky, tablety, chytré telefony nebo elektronické čtečky. V prosinci navíc změří síly v regionálních kolech před skutečnými hodnotiteli z regionálních rad.

Autoři nejlepších regionálních projektů postoupí na lednové finále, které se uskuteční na ministerstvu pro místní rozvoj. Odborná porota zde vybere trojici nejlepších studentských projektů z celé ČR.

V minulých letech uspěl například projekt studentů příborského gymnázia, Hravě k finanční gramotnosti, nebo Chráněné bydlení Konvalinka, které navrhla dvojice studentek Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studenti soutěží o nejlepší projekt z evropských fondů. Ceny si odnese každý