Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Studenti mohou zvolit Zaměstnavatele roku 2012, loni zvítězil ČEZ

Martin Peška

Martin Peška

9. 4. 2012

Studenti tuzemských vysokých škol a univerzit mají možnost do poloviny dubna vyslovit své preference o nejatraktivnějším zaměstnavateli v ČR na základě každoročního průzkumu The Most Desired Company.

Oproti minulým ročníkům pořadatelé připravili několik změn. Tou hlavní je hlasování pouze v prostředí online prostřednictvím internetové stránky mdc.aiesec.cz.

„Pro studenty, kteří vyplní dotazník, jsou připravené lákavé ceny v podobě iPodu, shadowing manažerů v jejich nejoblíbenější společnosti či jako každý rok – zahraniční stáž zdarma,“ řekl pro StudentMag.cz Tomáš Buchwaldek z pořádající organizace AIESEC.

Průzkum si klade za cíl mapovat představy vysokoškolských studentů o jejich budoucím zaměstnání. Podle Buchwaldeka by měl zasahovat i do oblasti hodnocení výuky a přípravy ze strany akademické půdy a použít dotazník jako zpětnou vazbu pro vysoké školy.

Loni nejvíce bodoval ČEZ, Google a Komerční banka

V průzkumu loni zvítězil ČEZ, v závěsu za ním bodoval i Google či Komerční banka. „V loňském roce výsledky ukázaly zvýšení zájmů studentů o společnosti z technických oborů oproti stagnaci firem ze sektoru ekonomického,“ uvedl Buchwaldek.

To, zda se loňský trend potvrdí, se ukáže až na konci května, kdy budou zpracována veškerá data. Výsledky budou zveřejněny při slavnostním vyhlášení ankety Zaměstnavatel roku 2012 konaném v polovině června v Praze.

Letošní průzkum, který navazuje na letitou tradici od roku 1994, se bude zaměřovat na zjištění preferencí především mezi humanitními a technickými obory. Dotazník je sestavován organizátory průzkumu studentskou organizací AIESEC a zpracovatelem dat agenturou Tambor.

Cílem je zjistit informace od studentů ze dvou základních oblastí. První část se týká profilu studentů a jejich připravenosti ze strany vysokých škol, druhá část se týká zaměstnavatelského trhu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studenti mohou zvolit Zaměstnavatele roku 2012, loni zvítězil ČEZ