Menu
StudentMag
Studentský život

Stmívače osvětlení se hodí pro studium, četbu i milostné radovánky

Po celodenním shonu si každý zaslouží odpočinek v pohodlí domova. Navečer však nikdo nemá rád dráždivé jasné světlo, naopak lidem vyhovuje přítmí, které zvyšuje pocit útulnosti a příjemné domácí pohody. V čem nám mohou pomoci stmívače osvětlení a kdy se jejich použití vyplatí?

Důvody, proč si pořídit stmívač osvětlení

Stmívač osvětlení je velmi praktický. Zatímco klasická žárovka má stále stejnou intenzitu světla, což se nám někdy vůbec nehodí, stmívač osvětlení umožňuje jeho regulaci. To je žádoucí pro nejrůznější příjemné domácí činnosti, kdy chceme mít doma pohodu a útulno. To vše nám šetří jak naše oči, tak samozřejmě i peněženku.

Ovládání stmívačů osvětlení je navíc velmi jednoduché a dostupné pro každého. Stmívání bývá analogové, nebo digitální. Buď tedy lze stmívač ovládat jednoduchým dotykem, například otočným pohybem, anebo i bezdotykově a bezdrátově, například jde o stmívače na dálkové ovládání nebo se dají obsluhovat také přes mobilní telefon. Záleží vždy na tom, jaký typ stmívače světla si pořídíte, na zdroji světla i na počtu zapojených žárovek a vzájemné kompatibilitě osvětlení domova a stmívače. Zvolit pak můžete například stmívač LED, anebo stmívač žárovek.

Stmívač LED osvětlení se vyplatí

Stmívač LED osvětlení může být dotykový, anebo otočný. Jeho obsluha je velmi snadná. Je však důležité mít doma vhodné stmívatelné žárovky a zajistit vhodnou kompatibilitu stmívače a zdrojů domácího osvětlení. Bonusem je to, že při používání stmívačů osvětlení ušetříte až 20 % energie!

Stmívače osvětlení se vyplatí například do jídelny nad jídelní stůl, do obýváku ke sledování televize, pro všechny lampičky (mimo hlavní zdroje světla), dále i na chodbu, když třeba přijdete v noci domů a nechcete nikoho budit, a samozřejmě také v ložnici, když si chcete číst, učit se na zkoušky, anebo si užívat romantiku a milostné hrátky ve dvou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stmívače osvětlení se hodí pro studium, četbu i milostné radovánky