Menu
StudentMag
Studentské finance

Srovnání studentských účtů 2013: Vyberte si účet šitý na míru

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

13. 3. 2013

Stále nemáte svůj bankovní účet a přemýšlíte, jaký je pro vás nejvýhodnější? Právě pro vás StudentMag.cz připravil přehledné srovnání, které vám pomůže zvolit si přesně takový, který vám bude vyhovovat.

I čerství absolventi si mohou vybrat z nabídky zvýhodněných účtů, maximální věková hranice je ale 30 let. Studentské účty se od sebe příliš neliší. Poplatky za platbu přes internet se například pohybují vždy v řádu několika korun.

[table id=4 /]

Česká spořitelna, Osobní účet ČS Student

Česká spořitelna umožňuje zřízení zvýhodněného účtu jak studentům, tak mladým absolventům do 30 let (účet ČS Absolvent). Vedení účtu je zdarma, stejně tak výběry z bankomatů České spořitelny. Účet ČS Student z vašich peněženek nebude tahat žádné peníze, naopak. Máte-li kartu ISIC, každý rok na ni dostanete příspěvek 200 korun.

Pokud nejste plnoletí, ke zřízení účtu potřebujete nejen občanský průkaz a rodný list, ale i doprovod rodičů. Studentům a absolventům nad 18 let postačí občanský průkaz a v případě účtu ČS Student i potvrzení o studiu.

ČSOB, Studentské konto Plus

Vedení studentského účtu a výběry z bankomatů ČSOB je, stejně jako předchozí banky, zdarma. Po zřízení účtu získáte i možnost přečerpání ve výši 20.000 korun. U většiny ostatních banek si kontokorent musíte zařídit zvlášť. Studentské konto Plus je jediné, které pro platbu přes internet nevyžaduje poplatek.

K založení účtu stačí občanský průkaz, je-li vám více než 19 let, vezměte si s sebou i potvrzení o studiu.

GE Money Bank, Genius Student

GE Money Bank studentům umožňuje si z vlastního bankomatu vybrat zdarma, za každý příkaz k úhradě přes internet ale zaplatíte 4 koruny.

Pro založení účtu Genius Student je třeba předložit občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (například pas nebo řidičský průkaz). Je-li vám méně než 18 let, s sebou si přiveďte i zákonného zástupce. Potvrzení o studiu je nutné pouze, je-li vám 20 let a více.

Komerční banka, G2.2

Nechcete-li při zřizování účtu platit ani korunu, G2.2 a všechny následující účty pro vás budou ideální volbou. Nebude po vás totiž vyžadován žádný počáteční vklad. Za každý výběr z bankomatu Komerční banky ale následně zaplatíte pětikorunu, za platbu přes internet šest korun.

Jste něžného pohlaví a máte ráda módu? Pak vás možná bude zajímat Lady karta, která je nově dostupná i studentům VŠ. Poskytuje slevy v široké síti partnerských obchodů, jako například v parfumerii Douglas, Marionnaud, Sephora nebo Grand optical.

Nezletilí při založení účtu potřebují jen doklad totožnosti. Po těch, kteří již osmnácté narozeniny oslavili, bude požadováno i potvrzení o studiu.

UniCredit Bank, Cool konto PRO MLADÉ

Jedině s Cool kontem PRO MLADÉ máte možnost vybrat si peníze zdarma i z jiného bankomatu než UniCredit Bank.  Jediným (ač drobným) mínusem je poplatek šest korun za platbu přes internet.

S Cool kontem získáte i aplikaci Mobito, neboli peníze v mobilu. „Díky Mobitu mohou mladí bezpečně, rychle a hlavně jednoduše zaplatit svým mobilním telefonem v jakoukoliv denní či noční hodinu,“ řekl pro StudentMag.cz tiskový mluvčí UniCredit Bank Petr Plocek.

K založení konta stačí pouze doklad totožnosti, potvrzení o studiu není nutné.

Volksbank, FREE Konto

Zřízení i vedení FREE Konta je, stejně jako u většiny ostatních, zdarma. Výběr z bankomatu Volksbank vás vyjde na pět korun, z bankomatu ČSOB deset korun a ze všech ostatních tuzemských pak 37 korun. Vedle ČSOB je Volksbank jediná banka, která studentům umožňuje automaticky možnost přečerpání, a to až do výše 20.000 korun.

Nevýhodou Volksbank ovšem je, že zatím má pouze 27 bankomatů v celé České republice. Většina z nich se nachází v Praze a Brně.

Máte některý z výše zmíněných účtů? Jste s jeho službami spokojeni? Doporučte našim čtenářům studentské konto i vy! 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Srovnání studentských účtů 2013: Vyberte si účet šitý na míru