Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Soutěž Středoškolák roku 2019 zahajuje svůj již pátý ročník

Redakce

Redakce

4. 5. 2019

Již popáté ocení organizace ProStředoškoláky.cz studenty, kteří jsou výjimečně aktivní v mimoškolních činnostech. Minulé ročníky přinesly již více než 1000 příběhů středoškoláků, kteří na sobě usilovně pracují a současně se snaží změnit i své okolí.V minulém ročníku jednoznačně zvítězil student Gymnázia Olgy Havlové Matěj Prokop. Aktivit, kterým věnuje svůj čas a energii, je nespočetně. Stojí například za projektem Athenaeum, ve kterém vysokoškolští profesoři představují středoškolákům své obory. Taktéž založil mobilní aplikaci TutoryApp, v jejímž rámci propojuje studenty, jež hledají doučování, s těmi, kteří doučování nabízí. V projektu Pragulic rozjel ostravskou pobočku a dává tak zájemcům příležitost nahlédnout do života lidí bez domova. A mimoto je jedním z nejmladších stážistů Americké ambasády v Praze.

Podobně vypadají i ostatní příběhy, se kterými se porotci každý rok setkávají.

A jak celá soutěž probíhá? Do 18. května mají středoškoláci možnost se registrovat na webových stránkách soutěže. Ve formuláři uvedou aktivity, kterých se zúčastnili a úspěchy, kterých v nich dosáhli. Po ukončení hlasování porotci z řad organizátorů soutěže pečlivě vyberou TOP 25 nejaktivnějších středoškoláků. Tito studenti na přelomu května a června zamíří na seznamovací víkendové setkání. Cílem celé akce je vytvořit jedinečnou komunitu těch nejaktivnějších studentů z celé České republiky.

Vrcholem soutěže bude pondělí a úterý 24. – 25. června, kdy proběhne v Praze vzdělávací Akademie pro 65 nejúspěšnějších účastníků a slavnostní vyhlášení soutěže. Těm nejlepším budou předány ceny v hodnotě více než 100 000 Kč, těšit se mohou na Xbox, další elektroniku či zážitkové a vzdělávací kurzy.

Dále jsme pro středoškoláky, ale i učitele a veřejnost připravili nejucelenější a největší informační portál o mimoškolních aktivitách v České republice. Na našem webu jsme shromáždili více než 300 tuzemských a zahraničních mimoškolních aktivit.

Záštitu nad soutěží Středoškolák roku 2019 převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Hlavními partnery soutěže jsou Nadace Čtení pomáhá, KPMG, Microsoft, Nadace Via, Leaf Academy a First International Ballet School in Prague.

Odkaz na web soutěže: www.prostredoskolaky.cz/soutez

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Soutěž Středoškolák roku 2019 zahajuje svůj již pátý ročník