Menu
StudentMag
Studium

Soutěž o nejlepší diplomovou práci láká na finanční odměnu i publikaci

Barbora Milotová

Barbora Milotová

27. 2. 2013

Soutěž o nejlepší diplomovou práci s tématikou EU nabízí úspěšným autorům publikaci ve vědeckém sborníku i finanční odměnu. Projekt Laboratoř Evropské unie byl spuštěn na konci ledna s cílem podnítit aktivní debatu o evropských záležitostech.

Pokud berete úsilí vložené do diplomové práce jen jako nutnost k vysokoškolskému titulu, pak vás zřejmě celé psaní bude doprovázet strašák jménem nedostatečná motivace. Vaše práce se založí se stovkami dalších a po obhajobě bude jen dalším lapačem prachu.

Pokud jste ale soutěživí a máte hluboko do kapsy, pak vám vaše diplomová práce může přinést víc než titul před jméno.

Diplomová práce se musí zabývat tématikou Evropské unie

Základní podmínkou pro účast v projektu Laboratoř Evropské unie  je výběr tématiky diplomové práce. Ta se musí zabývat Evropskou unií.

„Přínos nových myšlenek na akademické úrovni týkajících se Evropské unie je obzvlášť v roce 2013 velice aktuální vzhledem ke skutečnosti, že tento rok byl Unií vyhlášen Evropským rokem občanů,“ uvedl ke spuštěnému projektu Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR.

Další podmínkou pro účast v soutěži je úspěšné obhájení práce a doba kratší než jeden rok od obhajoby práce. Tu můžete přihlásit do 15. března 2013 u koordinátorky projektu, prof. Evy Cihelkové.

Finanční injekce pro první tři místa

Práce budou posuzovány dle použité metody, obsahové správnosti a hloubky analýzy, schopnosti argumentace a kritického myšlení, práce se zdroji a v neposlední řadě i stylistické a jazykové úrovně.

Sedmičlenná rada vybere 10 nejlepších prací, které publikuje ve vědeckém sborníku spolu s údaji o autorovi. Autoři prvních tří nejlepších prací se mohou těšit i na finanční odměnu. Ta činí sestupně dle místa umístění 700, 500 a 300 EUR.

Startovní čára budoucí kariéry

„Autorům diplomových prací je dána možnost prokázat v případě potřeby kvalitu své prvotní vědecké práce a využít ji tak i po skončení vysokoškolského studia při zahájení profesní kariéry,“ doplňuje prof. Eva Cihelková, koordinátorka projektu Laboratoř Evropské unie.

Projekt Laboratoř Evropské unie, jehož realizátorem je Katedra světové ekonomiky Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze spolu s centrem Evropských studií v Praze, vyhlásilo Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěž o nejlepší diplomovou práci láká na finanční odměnu i publikaci