Menu
StudentMag
Soutěže

Soutěž o 5 lahví rumu Captain Morgan. Užijte si podzimní párty

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 10. 2017

Léto a ním spojené garden party jsou už sice pasé, ale místo toho tu máme podzim. I ten s sebou ale přináší řadu důvodů k větším či menším oslavám, které se z venkovních prostranství přesunou do klubů a na koleje. Na konec října jsou plánované třeba četné kostýmové halloweenské party, jejichž tradice sem přišla ze Spojených států. Podzimní party sezóna je tu. Užijte si ji i vy a soutěžte o lahve Captain Morgan.

Dobrá party je především o lidech, zábavě a hudbě. Pokud je to vše doplněno o skvělé drinky, pak může večírek aspirovat na nezapomenutelný zážitek. Jedním z nejoblíbenějších drinků všech večírků je Captain Morgan s Colou.

Historie rumu jako takového je dlouhá, pestrá a neodmyslitelně spjatá s časy, kdy piráti brázdili světová moře. Od svého vzniku se tento nápoj těšil stále větší oblibě, a to především mezi námořníky, kteří jej pod označením „tot“ denně dostávali na příděl. Tento přídělový systém byl zrušen až v roce 1970 a déle přetrval pouze u novozélandského námořnictva. V 17. století sloužil také jako platidlo, a to nejen mezi námořníky, ale třeba i v Austrálii.  Jedním z korzárů, okolo nichž vzniklo množství legend je i Henry Morgan, na jehož počest vznikl temný kořenitý nápoj Captain Morgan Original Spiced Gold, jehož základem je nejlepší karibský rum, doplněný vůní vanilky a sušeného ovoce, zrající ve vypálených dubových sudech.

Soutěžte s námi a užijte si party s přáteli! Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku. Nápovědu naleznete zde.

Soutěžní otázka:

Co je to melasa?

  • Tekutina zrající po destilaci ve vypálených sudech
  • Hustá hladká šťáva, která vznikne vymačkáním cukrové třtiny
  • Synonymum již hotového a k podávání určeného rumu

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 26. října do 12:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište Captain Morgan. Vyhrává 5., 15., 35., 50. a 75. správná odpověď. Účastí v soutěži souhlasíte se zasíláním novinek z našeho magazínu na váš e-mail. Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Soutěž o 5 lahví rumu Captain Morgan. Užijte si podzimní párty