Menu
StudentMag
Kam na vysokou školu

Souboj teorie a praxe. Vyhrajte s BBA titulem.

Způsobů vzdělávání je dnes velké množství. Jakou si vyberete je na vašich preferencích a cílech. Chcete-li pracovat v oboru lékařství, být právníkem, archeologem, geologem, architektem nebo učitelem, pak je vaše cesta celkem jednoznačná, u většiny ostatních pozic existuje spousta cest, jak získat potřebné znalosti.

Nebudeme vám nic nalhávat – stejnou důležitost jako vzdělání, titul hraje i praxe.  A s časem její význam roste. Praktické zkušenosti jsou mnohdy rozhodujícím faktorem pro obsazení pozice. Jak je ale získat, jste-li čerstvým absolventem střední školy a zároveň si zajistit dostatečnou teoretickou průpravu?

Chybu neuděláte, pokud vsadíte na studium BBA.

Studium BBA je klasifikováno jako profesní studium a na jeho konci získáváte titul BBA, psaný za jménem. Je ideální průpravou kariéry v managementu obecně; dle výběru programů je výbornou přípravou i pro pozice v HR, marketingu nebo například finančním managementu.

V čem se liší od nám známého akademického bakalářského studia?

Konceptem a délkou. BBA studium a poznatky, které během něj získáváte, vychází z praxe. U bakalářského studia je to zpravidla naopak – získáváte teoretické znalosti. Bakalářské studium trvá tři roky a následně je vhodné ho doplnit magisterským studiem. Studium BBA trvá 1 rok. Pokud budete chtít své znalosti rozšířit ještě o úroveň výš, pak je titul BBA splněnou podmínkou pro studium MBA, které také trvá 1 – 1,5 roku.

Jaké jsou podmínky přijetí?

Podmínkou pro přijetí ke studiu BBA je ukončené středoškolské vzdělání s maturitou. Ke studiu není třeba skládat přijímací zkoušky. Například na pražském Business Institutu je možné do kombinované formy studia nastoupit ve dvou termínech – 1. března a 1 října. Možné je také studovat online, a pak máte možnost zahájit studium kdykoliv.

Jak studium probíhá?

Studium na Business Institutu je rozděleno do 3 studijních bloků (semestrů), během kterých absolvujete 7 studijních modulů (předmětů), 8. je vyhrazený pro psaní závěrečné práce. Na závěr studia musíte stejně jako u kteréhokoliv jiného studia obhájit svou závěrečnou práci před komisí.

Jak vypadá lektorský tým?

Výuku vedou odborníci z praxe. Lidé, kteří v daném oboru působí již několik let, prošli spoustou velkých i malých firem a získanou teorii ze skript už za vás v praxi ověřili. A jsou ochotni se s vámi podělit o realitu jednotlivých oborů, jejich zákonitostí a fungování, které povede k úspěšnému byznysu.

Nebojte se vystoupit z davu a najít si svou cestu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Souboj teorie a praxe. Vyhrajte s BBA titulem.