Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Smažte kompromitující obsah z Facebooku. Jak? Pomocí aplikace FaceWash

Redakce

Redakce

26. 3. 2013

Hledáte práci? Životopis už není jediné, co zaměstnavatele zajímá, facebookový profil o vás vypoví mnohem víc. Jak rychle vymazat kompromitující obsah? Američtí studenti našli řešení: FaceWash.

Facebook je dnes nejvíce využívanou sociální sítí. Často kolem sebe slýcháme: Nemáš facebook, to je jako bys nebyl.

Pokud používáte Facebook dlouho a aktivně, jistě se vám nashromáždila spousta neaktuálních komentářů a fotek. Možná jste na některé věci změnili názor.  Nabízí se možnost tento neaktuální obsah odstranit. Brzy se však ukáže, že vyhledávání všech jednotlivých nežádoucích poznámek je zdlouhavé.

Existuje ale i jiné řešení. Jeho autory jsou tři studenti z Pensylvánské univerzity. Jedná se o program FaceWash, který můžeme chápat jako způsob ,,vyčištění“  Facebooku.

Jak se s programem pracuje?

Stačí navštívit internetové stránky SimpleWa.sh. Počkáte několik vteřin a můžete se přihlásit nejen na Facebook, ale i na Twitter. Klikněte na „Get Started“ a začněte. Program FaceWash bude kompatibilní s vaším facebookovým, popřípadě twitterovým profilem.

Postačí klíčové slovo

Zadejte klíčové slovo, se kterým nechcete mít na internetu nic společného, například opilý, sexy nebo alkohol. Program najde veškeré komentáře, příspěvky, ale i lajky související s tímto slovem. Vy tak máte možnost ihned si projít vaše minulé příspěvky a v případě, že bude některý kompromitující, jej vymazat.

Nemusíte se bát, že by aplikace odstraňovala příspěvky samovolně bez vašeho souhlasu, vždy se vás zeptá na provedení všech akcí. Pakliže už ji nebudete chtít používat, můžete se bez problému odhlásit.

Každý z nás se občas vyjádří unáhleně či afektovaně, proto je dobré mít možnost se opravit. Nový program FaceWash vám k tomu otevírá dveře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smažte kompromitující obsah z Facebooku. Jak? Pomocí aplikace FaceWash