Menu
StudentMag
Studentské finance

Slevy s ISIC kartou: podívejte se na 6 tipů, kde a kolik lze ušetřit

Redakce

Redakce

18. 9. 2013

Pořízení ISIC karty není nijak náročné ani nákladné. Připočteme-li eventuální příspěvek od banky, jsou náklady nulové. S kartou pak můžete hodně ušetřit a získat velké množství různých zvýhodněných cen. Ušetřit můžete na dopravě, učebnicích i elektronice.

FOTO: Peníze

Ilustrační foto. Foto: Helena Ulrychová, StudentMag.cz

Doprava

ISIC karta je hojně užívaná právě v dopravě. Slevy na jízdném po předložení ISIC karty nabízejí autobusoví i vlakoví dopravci po celé republice. Bez ohledu na to, kde je vaše bydliště a škola. To je hlavní výhoda kartičky ISIC oproti známému „oranžovému průkazu“.  Na vlacích jde tak ušetřit 10 %, kupříkladu u RegioJetu a Leo Expressu. Pakliže jezdíte autobusem, sleva může být až 20 %, takovou nabízí ČSAD.

Knihkupectví

Slevu díky kartě ISIC můžete získat i při nákupu mnohdy drahých učebnic a knih, které jsou ke studiu nezbytné. Výše slevy se v různých knihkupectvích nejčastěji pohybuje kolem 10 % až 15 %.

Nevíte, jak a kde si ISIC zařídit? Podívejte se na tři tipy.

Vstupné

ISIC karta šetří vaše peníze i u vstupného. Levněji tak můžete navštívit třeba divadelní představení nebo se podívat v kině na zajímavý film. Slevu s ISIC kartou vám poskytnou i na vstupy na bazény, festivaly, do zimních areálů, zoologických zahrad nebo třeba na prohlídku hradů a zámků.

Elektronika

Slevu na elektroniku vám také zajistí karta ISIC. Získat můžete slevy až 30 % na různé typy a značky zboží. Jako studenti s ISIC kartou můžete levněji také sehnat software pro svůj počít. Programy a třeba i antiviry jsou nabízeny až za poloviční ceny.

Kurzy

Ušetřit můžete i při vzdělávání. Studentům poskytují slevy i někteří provozovatelé kurzů. Jedná se jak o kurzy jazykové, kde ušetříte 10 % i 20 %. Slevu můžete dostat i na kurzy taneční, to až 50 %.

Stravování

S ISIC kartou se můžete dokonce i levněji najíst. Zvláště pak ti, kteří holdují rychlému občerstvení: ve fastfoodech se sleva pohybuje kolem 15%.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Slevy s ISIC kartou: podívejte se na 6 tipů, kde a kolik lze ušetřit