×
StudentMag

Školní inspekce: Třeboňský učitel kritikou KSČM nic neporušil

FOTO: Gymnázium
Na třeboňské gymnázium zavítala na popud komunistických radních Česká školní inspekce, Zdroj: Archiv Gymnázia Třeboň

Martin Rosocha školský zákon neporušil. Tak zněl alespoň verdikt České školní inspekce po kontrole na třeboňském gymnáziu, k níž dala podnět e-mailová výzva komunistického zastupitele. Třeboňský učitel nad postupem radních kroutí hlavou.

FOTO: Gymnázium
Ilustrační foto, Zdroj: Archiv Gymnázia Třeboň

Nepohodlný kritik Krajského úřadu Jihočeského kraje, Martin Rosocha, může dál pokračovat jak ve svých aktivitách se studentskou iniciativou, tak v učitelském působení na gymnáziu. Inspektoři totiž během prosincové kontroly v jeho počínání nezjistili žádné pochybení.

Podle slov komunistických radních, Vítězslavy Baborové a Stanislava Kvasničky, se měl přitom kritikou KSČM v resortu školství dopustit porušení školského zákona, či dokonce Ústavy České republiky.

Inspektoři jednali profesionálně

Rosocha oceňuje přístup povolaných pracovníků ČŠI k celé záležitosti. „Inspektoři, kteří navštívili naši školu, byli plně nezávislí a profesionální. Byť se jednalo o nezvyklou inspekci, jednali korektně, přímo a nezávisle, a to od formálních náležitostí po osobní pohovory,“ řekl pro StudentMag.cz.

Jejich výjezd na jihočeské gymnázium přitom inicioval komunistický zastupitel Stanislav Kvasnička. Byť působí v asi 220 kilometrů vzdálené Plané, v okrese Tachov, odeslal na adresu České školní inspekce kritický e-mail, v němž mimo jiné třeboňskou iniciativu obvinil z politizace a fašizace celé problematiky.

Kvasnička jím reagoval zejména na soukromou petici Martina Rosochy proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje členy KSČM. Rosocha nad jeho počínáním jen kroutí hlavou.

„Bezesporu mu nešlo o výsledek inspekce, jako především o rozsévání lži, nenávisti a atmosféry strachu, pro komunisty tolik typické aktivity. Celé jeho chování vidím pouze a jenom jako bytostné obnažení podstaty ideologie, kterou představuje, a která se ani v nejmenším nezměnila, přičemž právě tato skutečnost je nejlepší obhajobou mých kroků proti svěření resortu školství KSČM,“ dodává.

Učitel ve svých aktivitách nepovolí

Iniciativa Komunisté nepatří ke kormidlu, pod jejíž petici se podepsalo již více než 12 tisíc lidí, přitom rozhodně ve svých aktivitách nehodlá polevit. Od 8. ledna například drží štafetovou hladovku za odvolání komunistických radních z Rady Jihočeského kraje, přičemž každý účastník stráví bez jídla 24 hodin.

Napětí mezi oběma stranami se tak ani v nadcházejících dnech pravděpodobně nezmírní. Přispěla k tomu i samotná krajská rada, jejíž členové na předvánočním zastupitelstvu hlasováním odmítli návrh pravice, že studenti mají právo vyjádřit svůj nesouhlas. Stalo se tak za přítomnosti členů studentské iniciativy.

Všichni levicoví zastupitelé (za ČSSD a KSČM), kteří mají v radě nadpoloviční většinu, se buď zdrželi, nebo hlasovali proti návrhu. „Nedokážu si představit, že by takto skandální hlasování kdekoli v západní Evropě nerozpoutalo mediální smršť,“ diví se Rosocha.

Školská radní Baborová, proti jejímuž jmenování iniciativa protestuje, se z jednání omluvila pro nemoc.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..