Menu
StudentMag
Studentský život

Sedmero nejčastějších studentských předsevzetí na začátku školního roku

Redakce

Redakce

22. 8. 2013

Na začátku roku kalendářního stejně jako na začátku toho školního si lidé dávají nejrůznější předsevzetí. Připravili jsme pro vás přehled sedmi nejčastějších předsevzetí, ke kterým se studenti od prvního září zavazují. Pokuste se jimi inspirovat a zlepšit si tak například svůj prospěch. 

Pozornost při výuce

Nikdo nechce ztrácet čas. Pokuste se na probírané látce najít něco zajímavého a maximálně využít čas ve školní lavici. Mnohdy tento přístup stojí mnoho sil, ale alespoň v některých předmětech se změna přístupu dlouhodobě vyplatí.

Pravidelné učení

Je všeobecně známo, že pravidelné učení a opakování slouží k lepšímu a dlouhodobému zapamatování. Pokud od nového školního roku začnete využívat tuto znalost o fungování mozku, zlepšení vašich studijních výsledků na sebe zajisté nenechá dlouho čekat.

Plnění domácích úkolů

Mnoho studentů vypracovává zadané domácí úkoly „na koleni“ ve škole. Založte si speciální blok, do nšhož si budete zapisovat nejen domácí úkoly, ale i ostatní školní povinnosti. Pomůže vám to si učební látku pravidelně opakovat a jistě omezí vaše zapomnětlivé omluvy učitelům.

Zlepšení prospěchu

Se všemi výše uvedenými předsevzetími souvisí jeden ze základních cílů každého studia, a to uspokojivý prospěch. Pro lepší výsledky se nechte například od rodičů motivovat příslibem vysněné dovolené nebo nového mobilního telefonu.

Pravidelnější a zdravější strava

Obědy ve školních jídelnách obvykle nejsou tím nejvyhledávanějším místem pro uspokojení náročných studentských žaludků. Z tohoto důvodu je vhodné pokusit se nalézt vhodné alternativy pravidelného a kvalitního stravování, které zajistí správné návyky a uspokojí výživové a energetické potřeby.

Více sportu

Sportování je součást zdravé životního stylu. Pouze prostřednictvím hodin tělesné výchovy je však zajištěno jen nedostatečně. Proto je důležité vymezit si v týdenním harmonogramu čas a pravidelně provozovat doplňkové volnočasové aktivity.

Nalezení nových přátel

S počátkem nového školního roku se ve škole objevují nové tváře. Je užitečné se s těmito lidmi seznámit a nalézt tak nové přátelé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sedmero nejčastějších studentských předsevzetí na začátku školního roku